اکانت یوتیوب Bitcoin.com از دسترس خارج شد

راجر ور می گوید یوتیوب حساب کاربری Bitcoin.com را بی دلیل مسدود کرده است

یوتیوب به دلیل “نقض شرایط و مقررات سرویس دهی یوتیوب ” کانال رسمی وب سایت خبری بیتکوین را بسته است.

طبق بیانیه راجر ور (Roger Ver) مدیر اجرایی Bitcoin.com، که امروز صبح در Reddit منتشر شد، حساب کاربری این وب سایت اساسا بی هیچ دلیلی بسته شده است. وی در ادامه تصریح کرد که این گزارش می تواند توسط ماکسیمالیست های بیت کوین (BTC) منتشر شده باشد (ور یکی از طرفداران Bitcoin Cash (BCH بوده است که از بیت کوین برای تبدیل شدن به یک منبع ذخیره ارزش انتقاد کرده بود).

“من شک دارم که احتمالاً گروهی از این حداکثرگرایان ضد رقابتی بیتکوین بوده باشند که به دروغ فیلمی را گزارش کرده اند که می گوید:” این کلاهبرداری بیتکوین کش یا مهملاتی از این دست بوده است.”

وی افزود صرف نظر از اینکه این حساب یوتیوب دوبارره برقرار گردد یا خیر، “ظاهراً اکنون زمان مناسبی برای شروع بررسی گزینه های دیگر همچونlbry.tv ، Dtube و BitChute است. آقای ور خاطر نشان می کند که هنوز هم باید در مورد آنها اطلاعات بیشتری کسب کند و در این راستا از مخاطبان خود خواست به میدان آمده و گزینه های مناسب را پیشنهاد دهند.

بنیانگذار Bitcoin.com در ادامه تأکید کرد که ده ها مورد کلاهبرداری اهدای ارز دیجیتال در یوتیوب وجود دارد که تاییدیه جعلی از سلبریتی هایی مثل Elon Musk و دیگران را با خود دارند، و این نشان از آن دارد که این پلتفرم در مقابله با کلاهبرداری ناکارآمد عمل کرده است.

در حال حاضر مشخص نیست اکانت یوتیوب Bitcoin.com در زمان تعلیق چه تعداد دنبال کننده داشته است. طبق نسخه ذخیره شده این کانال، بیش از ۲۵ هزار نفر از ماه می ۲۰۱۹ این اکانت را دنبال کرده اند.

مبارزه پنهان یوتیوب با ارزهای رمزپایه

جنگ غیررسمی یوتیوب با ارزهای رمزنگاری شده در حالی شدت گرفته است که بسیاری از یوتیوبرهای کریپتو، از جمله Ivan on Tech ، Chris Dunn و Tone Vays در طول شش ماه گذشته، شاهد پرچم دار شدن یا مسدود شدن کانال های خود بوده اند.

ماه گذشته، کوین تلگراف نیز شاهد این جبهه گیری عجیب یوتیوب درخصوص پوشش اخبار مربوط به رمزارزها بود، چرا که پلتفرم این سامانه در حین برنامه زنده هفت ساعته هاوینگ بیتکوین به ناگاه متوقف گردید.

کوین تلگراف برای یافتن دلیل این اتفاق با یوتیوب و راجر ور تماس برقرار کرد ولی تا اکنون هیچ پاسخی دریافت نکرده است. این مقاله به روز رسانی میشود، تا شاید پاسخی حاصل گردد.

Check Also

تکلیف تجهیزات استخراج ارزهای دیجیتال موجود در کشور مشخص شد

هیئت وزیران تکلیف تجهیزات استخراج موجود در کشور را مشخص کرد. این دستگاه‌ها به‌عنوان کالای …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × یک =