به چه دلیل ثروتمندان هر روز به ثروتشان اضافه می شود ؟

این سوال ذهن اکثر افراد را به‌ خود مشغول کرده است که چرا ثروتمندان هر روزه به ثروتشان اضافه می‌گردد ، اما‌ افراد فقیر اغلب فقیرتر می‌گردند .
رابرت کیوساکی در کتاب “پدر پولدار ، پدر بی‌پول” ، طرز فکر افراد ثروتمند و فقیر را توضیح داده است که ممکن است از دلایل ثروتمندتر شدن ثروتمندان باشد .
در این مقاله ، سه درس از این کتاب را بیان خواهیم کرد .

۱. آموزش‌های گوناگون 

رابرت کیوساکی در کتاب “پدر پولدار ، پدر بی‌پول” ، بیان می کند شخص باید آموزش‌هایی را پشت سر بگذارد و در پی کسب اطلاعاتی باشد که از طریق آن بتواند کسب و کار خود را به وجود آورد و آرزوهایش را محقق کند ، نه اینکه برای دیگران کار کند و رویاهای دیگران را محقق نماید . بنابراین افراد ثروتمند همیشه برای خودشان کار می‌کنند .

۲. سرمایه‌گذاری کردن بر روی خودتان

مطابق گفته‌های رابرت کیوساکی ، باید روی خودتان سرمایه‌گذاری کنید ، مهارت‌های خود را بیشتر کنید و همیشه به دنبال راه‌های تازه برای سرمایه‌گذاری باشید .

۳. سرمایه‌گذاری بر روی دارایی‌هایتان

ثروتمندان همواره روی دارایی‌ها سرمایه‌گذاری می‌نمایند ، ولی فقیران تعهدات و بدهی‌هایشان را هر روزه بیشتر می کنند . دارایی ها منجر به ایجاد درآمد شما می شوند ، ولی تعهدات و بدهی‌ها مواردی هستند که موجب می گردند پول را از دست شما خارج کند . برای اینکه ثروتمند شوید ، باید دارایی‌هایی را جمع آوری کنید تا منابع درآمد گوناگونی ایجاد نمایید .

۴. جریان پول

افرادی که در سطح متوسط قرار دارند ، اول پول‌‌ خود را برای خرید و بدهی پرداخت می کنند ، به طور مثال یک اتومبیل  پرهزینه خریداری می کنند ، بعد مبلغی که می ماند را روی دارایی‌ها سرمایه‌گذاری می‌نمایند . به همین دلیل دارایی آنها کمتر از بدهی‌هایشان می باشد .
در حالیکه افراد ثروتمند اول پول را برای خرید دارایی خرج می‌کنند و سپس ، پولی که ماند را برای مخارج و هزینه‌ها در نظر می گیرند . بدهی های ثروتمندان خیلی کم‌ است و در صورتی که قصد داشته باشند وسیله ی درجه ی یک همچون یک اتومبیل لوکس بخرند ، هزینه آن را از راه درآمدی که دارایی‌هایشان ایجاد‌ کرده ، پرداخت می کنند . همینطور هنگامی بابت چیزی هزینه می کنند که درآمدشان خیلی بیشتر از هزینه‌ها باشد .
نکات دیگری که موجب می‌گردد ثروتمندان ثروتمندتر گردند ، به شرح زیر است :
تعداد زیادی از ثروتمندان قانون ۴٪ را دنبال می کنند . این بدان معناست که سالیانه بالغ بر ۴٪ از کل ثروت خود را خرج نمی کنند .
ثروتمندان از تفاوت میان وام خوب و بد آگاهی دارند . وام خوب ، وامی می باشد که اقساط آن از طریق فعالیت دیگران پرداخت می گردد ، اما وام بد وامی است که پرداخت قسط توسط خود شخص صورت می گیرد .

ثروتمندان اول حداقل ۱۰٪ از درآمد یا پولی که کسب می کنند را برای سرمایه‌گذاری کنار می گذارند و این عمل را مداوم و مستمر انجام می دهند . منبع درآمد ثروتمندان بیشتر از یک منبع می باشد . ممکن است یک فرد ثروتمند ۵ یا ۱۰ منبع درآمد گوناگون در اختیار داشته باشد و معمولا سرمایه‌گذاری‌هایی در سهام ، اوراق بهادار ، املاک و… انجام داده است .

معرفی کتاب

در کتاب “چرا ثروتمندان ثروتمندتر می‌شوند ؟ “  داستان های جذاب و خواندنی وجود دارد که از زبان رابرت آن را می خوانید . وی به صورتی این داستان ها را تعریف می کند و نتیجه گیری بسیار خوبی از مباحث می کند که بسیار معجزه آسا می باشد . در حقیقت ، او‌ می خواهد در این داستان‌ها آموزش‌های مالی را به بیانی ساده بگوید و نشان دهد که موفقیت در بین اتفاقات روزمرۀ ما مخفی شده است و می بایست بدون اینکه وقت خود را تلف کنیم ، آنها را پیدا کنیم .
داستان‌های او صرفا در خصوص موفقیت‌ها نیستند ، بلکه بیانگر نشانه های مواجه شدن با شکست‌های عظیم و سخت در وضعیت خیلی بحرانی هستند . موردی که خیلی موجب جذب خوانندگان این کتاب می شود ، میزان پشتکار و تلاش افراد گوناگون برای رسیدن به موفقیت‌ است .

کلام پایانی

حتما همه ی ما شنیده ایم‌ که تعداد زیادی از افراد تجربه هایی مثل شکست‌‌ ، طردشدن‌ را داشته اند و‌ با استقامت و پشتکار توانستند به موفقیت برسند . اگر دقیق تر به این موضوع نگاه کنیم ، در می یابیم که اگر مهارت های خاص را داشته باشیم می توانیم به موفقیت برسیم و افراد موفق ساعت‌ها ، روزها و سال‌های زیادی را برای پیدا کردن اقدامات درست و اصولی صرف کردند .
اینها دقیقا در زمینه ی به دست آوردن ثروت و ثروتمندتر شدن نیز صدق می کند . طبیعتا ثروتمندان سرمایه‌گذارانی هستند که این مسیر را طی کردند و کسب و کارهایی دارند که در طول سال‌های طولانی ایجاد نمودند . این افراد با تجربیاتی که به دست آورده اند ، روش پولسازی را آموختند و با صبوری توانستند روش‌هایی که آموختند را عملی کنند و‌ در نهایت موفق شدند ثروت خود را با استفاده از این روش ها بیشتر کنند .

Check Also

تعریف دارایی ؛ آیا خانه ای که در آن زندگی می کنیم دارایی محسوب می شود ؟

تعریف دارایی : هر چیزی که موجب می گردد در جیب شما پول گذاشته شود …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ده + 14 =