ترس هایی که سرمایه داران بر آن ها غلبه می کنند و گام در مسیر موفقیت می گذارند .

در زندگی ترس هایی درون هر انسانی وجود دارد که برای رسیدن به هدف و موفقیت هایش باید این ترس ها را بشناسد تا بتواند بر آن غلبه کند . در این بین یکسری از ترسها هستند که بیشتر موجب درجا زدن ما می شوند و باعث می شوند نتوانیم به چیزهایی که می خواهیم برسیم و موجب ازبین رفتن رویاهایمان می گردند . سرمایه گذاران نیز ترس هایی دارند که اکثر آنها یاد گرفتند بر آنها غلبه کنند .

هدف ما از نوشتن این مقاله این است به چند ترس اشاره کنیم که برای رسیدن به موفقیت باید آنها را بشناسیم و با آنها مقابله کنیم .

۱- ترسیدن از انتقاد دیگران 

تعداد زیادی از افراد به دلیل ترس از قضاوت و افکاری که دیگران ممکن است درمورد آنها پیدا کنند ، بعضی از موفقیت های خود را از دست می دهند . به عنوان مثال بسیاری از افراد مایل هستند به جای تحصیل وارد کسب و کار شوند و خود را آماده برای اینکار می دانند اما والدین اجازه ی اینکار را به آنها نمی دهند و فکر می کنند در این صورت دیگران آنها را مورد سرزنش و قضاوت قرار می دهند . اما برای اینکه ثروتمند شوید باید بدانید همین افراد که شما را قضاوت می کنند ، اگر موفقیت شما را ببیند چه فکری می کنند .

۲- ترسیدن از فقر

تعداد زیادی از افراد در سنین گوناگون از این شکایت می کنند که تمام وقت خود را درگیر کار هستند و می ترسند اگر کار فعلی خود را رها کنند تا بتوانند مدتی را با پس انداز خود سر کنند و برای رسیدن به اهدافشان به سمت شغل رویایی خود بروند نتوانند در آن دوره مخارج خود را تامین کنند . آنها زندگی خود را بسیار کسل کننده می بینند و از وضعیت خود راضی نیستند اما با این حال آن ترس از فقری که در آن ها وجود دارد مانع رسیدنشان به موفقیت می گردد .

۳- ترس از دوران پیری و مرگ

همه ی افراد بالاخره در یک سنی زندگی را ترک می کنند . یکی از بنیان گذاران کشور ایالات متحده آمریکا “بنجامین فرانکلین” ، اکثر افراد در سن ۲۵ سالگی می میرند و در ۷۵ سالگی دفن می شوند . برای برخی از آنها ، این مرگ استعاری ، در زمان  تصمیم‌گیری برای داشتن یک زندگی در حد متوسط و زود‌تر از سن ۲۵ سالگی اتفاق می افتد . چنین افرادی به عدم پیشرفت ایمان می‌آورند و در نهایت خیلی زود دست از تلاش بر می دارند .

ترس از پیری زمانی مضر است که یک نفر مجبور است بپذیرد یک تغییر بزرگ در زندگی حرفه‌ای خود باید ایجاد کند . این دیدگاه بیشتر وقتها شبیه به این است که بگوییم من الان ۵۰ سال دارم و نمی توانید از من انتظار داشته باشید که در حال حاضر در خصوص کار در حیطه ی املاک و مستغلات چیزی بیاموزم . این را در نظر داشته باشید که سن هیچ تاثیری در موفقیت شما ندارد .

۴- ترسیدن از شکست 

اغلب افراد نگران آینده خود هستند و خیلی ناامید هستند و همیشه ترس از شکست در آنها وجود دارد ، به جای فکر کردن در زمینه ی شکست ، به راه های موفقیت آمیز بیندیشید . حتی در صورت شکست یا ارتکاب یک اشتباه ، چنین بینشی فرصت فکر کردن و اصلاح آن را به شما می‌دهد . شکست پل پیروزی است . هر استادی یک روز فاجعه آفریده است . بنابراین فقط به جلو نگاه کنید و به پیشرفت فکر کنید .

۵- ترس از اذیت شدن از سوی دیگران 

بعضی افراد از این می ترسند که در کسب و کارهای مختلف از دیگران درخواست همکاری کنند و تصور می کنند در این صورت طرف مقابل آنها را فردی نیازمند می بیند و فرصت شغلی خود را از دست می دهند . بعضی ها فقط منتظر می ماند تا شخصی پیدا شود و کاری از آنها بخواهد . اگر علاقه به کاری دارید ترس را کنار بگذارید و کاری که باید انجام دهید را دنبال کنید .

۶- ترس از اینکه دیگران او را احمق فرض کنند 

به عنوان مثال برخی از افراد فکر می کنند با پوشیدن برخی از لباس ها احمقانه به نظر می رسند . اما شما باید آنقدر به خود ایمان داشته باشید که به نظر دیگران اهمیت ندهید و کاری که فکر می کنید درست است را انجام دهید . قبل از انجام هر کاری ، نوشتن مقالات ، ایراد سخنرانی ، فیلمبرداری و … را تمرین کنید . شما باید نقطه ضعف های خود را بشناسید و آنها را تقویت کنید و در مسیر موفقیت آنها را به کار گیرید . در صورتی که بدون هدف و بی حرکت باشید ، احمق به نظر می رسید .

۷- ترس از موفقیت

اکثر مردم ترس از خود واقعیشان دارند و می ترسند که عقاید خود را بیان کنند و با دیدن دیگران فکر می کنند در حد آنها هستند و به استعداهای خود ایمان ندارند . در واقع آنها از رسیدن به شهرت و ثروت می ترسند و اکثر خانوادها موفقیت را تنها خیال می دانند و مشوق بچه هایشان در رسیدن به موفقیت هایشان نیستند . افراد تصور می کنند رسیدن به موفقیت امکان پذیر نیست . شما می توانید برای شروع از گام های کوچک شروع کنید . در نتیجه با ایمان به خود بر ترس هایتان غلبه کنید و به هدف هایتان نزدیک شوید .

Check Also

تعریف دارایی ؛ آیا خانه ای که در آن زندگی می کنیم دارایی محسوب می شود ؟

تعریف دارایی : هر چیزی که موجب می گردد در جیب شما پول گذاشته شود …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × پنج =