داشتن چندین منبع درآمد و دلایل آن

شاید تا الان به این فکر کرده باشید که آیا می توان راه آسانتری برای بالا بردن درآمد یافت ؟
عده ای دستیابی به درآمد بیشتر را بسیار آسان جلوه می دهند اما در حقیقت اینگونه نیست . ممکن است به نظر ساده برسد اما باید بدانید برای کسب درآمد بیشتر ، به زمان و انرژی و تمرکز بسیار بیشتری نیاز دارید . یکی از راه های آفزایش درآمد ، ایجاد کردن چند منبع درآمد می باشد . با اینکار ، همه ی دارایی خود را در یک سبد قرار نمی دهید و اتفاقات ناگهانی منجر به وخیم شدن اوضاع مالی شما نخواهد شد .
بعضی وقتها اتفاقاتی در زندگی پیش می آید که هرگز انتظارش را ندارید . به همین دلیل “وارن بافت” سرمایه‌گذار مشهور جهان بیان کرده است : به هیچ عنوان بر روی یک منبع تمرکز نکنید . امکان هر چیزی وجود دارد و ممکن است اتفاقات خوب و بد رخ دهد . شاید بعدها خود را در وضعیت نابه سامانی ببینید که در تلاشید تا راهی برای نجات خود بیابید . این امر می‌تواند در نهایت یک اتفاق مثبت باشد . به عنوان مثال ، ممکن است کارفرمای شما بگوید که قصد دارد تعدیل نیرو کند و جزو آنها هستید . علیرغم اینکه تمام انرژی خود را در یک شرکت یا کسب و کار صرف کرده اید ، ساعات زیادی برای آنها کار کرده‌اید ، ولی آنها خیلی راحت می توانند تصمیم به این کار بگیرند که دیگر جایی در آنجا ندارید و پس از تشکر و عذرخواهی از شما بخواهند که کار را ترک کنید . همچین اتفاقی برای شخصی که درآمد دیگری ندارد و پس‌اندازی نیز نداشته باشد شبیه به یک فاجعه می باشد . در صورتی منبع درآمد دیگری نداشته باشید ، در پرداخت قسط‌ها تاخیر خواهد افتاد و هزینه‌های دیگر زندگی نیز وجود دارد . فکر تامین هزینه ها مدام در سرتان می چرخد . یا شاید اخراجتان نکنند و خودتان به هر دلیلی قصد داشته باشید از آن کار بروید و شما بعد از آن باید کلی وقت صرف کنید تا شغل جدیدی پیدا کنید .
راه حل چیست؟
با داشتن چندین منبع درآمد ، می توانید استرسی که از یک منبع درآمد دارید کم کنید . با وجود چندین منبع درآمد ، خیالتان راحت است ، زیرا آمادگی رو به رو شدن با بدترین اتفاق ممکن را دارید . در صورت از دست رفتن یکی از منابع ، نگران تامین هزینه هایتان نخواهید بود . بلکه با اطمینان خاطر ، به این فکر خواهید بود که یک جایگزین برای منبع درآمد از دست رفته دارید .
با داشتن چندین منبع درآمد ، شانس های گوناگونی برای افزایش درآمدتان خواهید داشت . هنگامی  که از هرکدام از چندین منبع درآمد ، چندمیلیون درآمد ماهیانه داشته باشید زندگی زیباتر خواهد شد . به جای داشتن درآمد از یک منبع ، با انجام چندین کار ، سایر منابع درآمدی را به وجود آورید . این درآمد ممکن است از کارهایی باشد که الان در حال انجام آن هستید اما پولی بابت‌ آنها دریافت نمی کنید . به عنوان مثال ، اگر همین الان یک دوربین عکاسی حرفه‌ای دارید و دوره‌های آنلاین یا حضوری برای استفاده از آن گذرانده باشید ، می‌توانید اینکار را جدی بگیرید و به عنوان یک عکاس ، منبع درآمدی جدیدی برای خودتان به وجود آورید .
ممکن است از شروع اینکار بترسید ، به این دلیل که یکی از دوستان شما تلاش کرده یک منبع درآمد جدید ایجاد نماید اما در میان راه پشیمان شده یا نتوانسته آن درآمد را به وجود آورد . راحت‌طلبی می تواند یکی دیگر از دلایل شروع نکردن یک منبع درآمد جدید باشد . مهم نیست درآمد فعلی شما چقدر است و از شغل‌تان چقدر حقوق دریافت می کنید ، داشتن چندین منبع درآمد همیشه یک راه هوشمندانه برای داشتن زندگی بهتر است .
نباید داشتن چندین منبع درآمد را با داشتن چند شغل اشتباه بگیرید . اگر قصد داشته باشید به طور همزمان در ۲-۳ مکان شغل ثابت داشته باشید (حضور ثابت شما الزامی باشد)  منجر به از پا در آمدن شما می شود .
داشتن شغل‌های پاره‌وقت ، نمی تواند راه حل مناسبی باشد . منابع درآمد باید به شکلی باشد که احتیاجی به حضور مداوم و ثابت شما نباشد . مثال عکاسی ، می تواند نمونه خوبی باشد . اگر عکاس خوبی باشید می توانید گاهی در مراسم ها شرکت کنید و عکاسی آنها را به عهده بگیرید و درآمدی داشته باشید .

سخن آخر

شما با داشتن چندین منبع درآمد ، علیرغم اینکه آسوده خاطر هستید و احساس امنیت دارید ، اگر یک منبع درآمد را از دست دهید ، زندگی مالی شما بحرانی نمی شود . دست از بهانه‌ آوردن بکشید ، اگر قصد دارید چندین منبع درآمد به وجود آورید راه های آن را دنبال کنید تا به آنها دست یابید .

Check Also

تعریف دارایی ؛ آیا خانه ای که در آن زندگی می کنیم دارایی محسوب می شود ؟

تعریف دارایی : هر چیزی که موجب می گردد در جیب شما پول گذاشته شود …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × پنج =