در طول همه گیری کرونا جرائم سایبری ۷۵ درصد افزایش یافت

 

امانوئل کلیور(Emanuel Cleaver) با بیان سخنان آغازین در جلسه ای در کاخ سفید در مورد فعالیتهای غیرقانونی دیجیتال، به جهش بزرگی در جرائم آنلاین در سال ۲۰۲۰ اشاره کرد.

کلیور(Cleaver) در سخنان خود در جلسه دادرسی مجازی ۱۶ ژوئن(۲۷ خرداد) در مقابل کمیته امنیت ملی ، توسعه بین المللی و سیاست های پولی گفت: “ما شاهد افزایش ۷۵ درصدی در جرائم سایبری روزانه هستیم که توسط FBI گزارش شده است.”

پس از آن که اقدامات پیشگیری کرونا باعث بسته شدن مشاغل و قرنطینه در اواسط ماه مارس شد، بسیاری از شرکت ها به دنبال کار از راه دور بودند. با افزایش فعالیت وب سایتی ، هکرها فرصتهای بیشتری را به دست آوردند. به عنوان مثال، پلتفرم ملاقات ویدیویی محبوب Zoom دچار نشت داده های گسترده ای شد.

تام کلرمن( Tom Kellermann) ، رئیس استراتژی امنیت سایبری VMware ، در این جلسه به افزایش ۲۳۸ درصدی در جرائم دیجیتال مرتبط بین ژانویه و مه اشاره کرد و افزود: “حملات باج افزاری با افزایش ۹۰۰ درصدی همراه بوده است.”

کلرمن(Kellermann) به یک ارتباط کریپتویی اشاره کرد

کلرمن(Kellermann) به افزایش نشت و هک صرافی‌های کریپتو اشاره کرد و همچین توضیح داد که احزاب از قدرت خود به عنوان وسیله ای برای پولشویی ، در کنار دارک وب(Dark Web) و دارایی های دیجیتال نامعلوم استفاده می کنند.

کلرمن(Kellermann) گفت: “فضای Dark Web که توسط ارزهای مجازی ناشناس فعال شده است، بازاری برای مجرمان و جنایات سازمان یافته ایجاد کرده است تا به یک بازار جهانی تبدیل شود.”

در کنار نکات دیگر ، کلرمن(Kellermann) افزایش مقررات را به عنوان یک راه حل ممکن مطرح کرد و چندین اقدامات نظارتی پیشنهاد کرد.

اگرچه کلرمن(Kellermann) دارایی های دیجیتالی را به دلیل ناشناس بودن ذکر کرد، اما بسیاری از دارایی ها قابلیت ردیابی دارند. سکه های ناشناس ، مانند Monero و Zcash ، از ویژگی های اضافی متمرکز بر حفظ حریم خصوصی استفاده می کنند، اما اغلب به اشتباه در مورد آنها سوء تفاهم می شود.

Check Also

تکلیف تجهیزات استخراج ارزهای دیجیتال موجود در کشور مشخص شد

هیئت وزیران تکلیف تجهیزات استخراج موجود در کشور را مشخص کرد. این دستگاه‌ها به‌عنوان کالای …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده − ده =