چه کسانی نباید بیت کوین بخرند ؟

سرمایه گذاری در بازار ارزهای دیجیتال نمی تواند برای تمامی افراد مناسب باشد و برای افرادی که بدون شناخت و آموزش به این عرصه پا می گذارند ، می تواند بسیار پرخطر و زیانبار باشد .

در صورتی که هر یک از موارد زیر در خصوص شما صادق است ، احتمالا این بازار جای مناسبی برای شما نمی باشد :

۱. افرادی که قصد دارند یک شبه پولدار شوند

همه ی ما در خصوص افرادی که در سال های گذشته با خرید بیت کوین سرمایه خود را در مدت کوتاهی چند برابر نموده اند شنیده ایم و تقریبا در هیچ بازاری جز بازار ارزهای دیجیتال ، همچین رشد های چشمگیری را مشاهده نکردیم ، ولی تحقق این رویا به خوش شانسی فراوانی در حد بردن لاتاری نیاز دارد و بیشتر افرادی که از رشد های نجومی بیت کوین سود کسب کردند افرادی بودند که با دید بلند مدت و با شناخت و علم در این حیطه سرمایه گذاری نموده اند نه قمار پس انداز خود به امید یک شبه پولدار شدن .

۲. افرادی که شناخت صحیح و کاملی از بیت کوین ندارند

بیت کوین نسبت به خیلی از تکنولوژی های تازه ، همچنان مبحث گیج کننده و پیچیده ای می باشد ، البته شما برای سرمایه گذاری و معامله بیت کوین احتیاجی نیست دانش کامپیوتری خاصی داشته باشید اما بایستی حداقل شناخت کلی از طریقه ی کارکرد آن ، طریقه ی پیدایش و کیف پول های بیت کوین داشته باشید ، بدون آگاه بودن از این حداقل ها خرید بیت کوین قمار روی سرمایه خود است .

۳. در صورتی که دچار فومو(FOMO) شده اید !

به احتمال زیاد ، بدترین علت برای خرید بیت کوین این مورد است . اگر فقط به خاطر حس جا ماندن و از دست دادن فرصت ، تصمیم به خرید بیت کوین دارید مطمئن باشید تصمیم اشتباهی اتخاذ کرده اید . این حس که تمامی اطرافیان شما در حال سود از بیت کوین هستند امکان دارد آزاردهنده باشد ولی خرید به دلیل فومو (ترس از دست دادن) هیچگاه موجب کسب سود نشده و نخواهد شد .

اواخر سال ۲۰۱۷ ، تعداد بسیاری از افراد به همین علت بیت کوین را در اوج قیمتی خود نزدیک ۲۰ هزار دلار خریدند و در عرض چند ماه حدود ۸۰ درصد از ارزش سرمایه خود را از دست دادند .

۴. اگر پول اضافه برای ریسک کردن ندارید

قانون طلایی سرمایه گذاری روی بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال این است که پولی را به این بازار وارد نمایید که تحمل از دست دادنش را داشته باشید و زندگی شما با از دست دادن این پول درگیر بحران نشود .

به این خاطر که بیت کوین هنوز خیلی پرنوسان و غیر قابل پیشبینی می باشد ، همیشه این احتمال را بدهید که امکان دارد سرمایه شما نصف یا حتی کمتر گردد و اگر شما به این پول در کوتاه مدت نیاز داشته باشید شاید مجبور شوید با ضرر بسیار زیادی از بازار خارج گردید .

بنابراین جهت خرید بیت کوین سرمایه اضافه ی خود را به دید بلند مدت به بازار وارد کنید .

Check Also

دروغ هایی که شما را از رسیدن به موفقیت باز می دارد .

حتما علاقمند هستید در زمینه ی تبدیل شدن به یک میلیاردر آگاهی داشته باشید و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × سه =