مارک زاکربرگ: پروژه لیبرا، ارز دیجیتال فیس‌بوک، برای اقتصاد جهان مفید خواهد بود

مارک زاکربرگ، مدیرعامل فیس‌بوک، گفت که اگر کاربران از لیبرا، ارز دیجیتال فیس‌بوک، برای خرید محصولات استفاده کنند، خود این شرکت، کسب‌وکارهای سراسر جهان و به‌طور کلی اقتصاد می‌توانند از مزایای آن بهره‌مند شوند.

به گزارش کوین دسک، در جلسه سالانه سهامداران فیس‌بوک که روز چهارشنبه برگزار شد، زاکربرگ اذعان داشت که فعالیت تجاری فیس‌بوک، از جمله لیبرا، باید جزئی از کسب‌وکار تبلیغات این شرکت تلقی شود. این گزارش را اولین بار رویترز منتشر کرد. فیس‌بوک از کسب‌وکار تبلیغات خود به عنوان یک حراج یاد کرد که در آن هر نهاد می‌تواند بهترین قیمت را پیشنهاد بدهد.

زاکربرگ گفت:

از آنجا که نمی‌توانیم قیمت تعیین کنیم، هر کسب‌وکار می‌تواند پیشنهاد بدهد که هر تبلیغ نسبت به نتایجی که به دست می‌آورد، چه مقدار برایش ارزش دارد. این یعنی ما می‌توانیم به هر کسب‌وکار کمترین قیمت ممکن را ارائه بدهیم. این فوق‌العاده است، چون همه را شامل می‌شود. میلیون‌ها کسب‌وکار در سراسر جهان می‌توانند مشارکت کنند و فعالیت [با این روش] می‌تواند بسیار کارآمد باشد.

مدیرعامل فیس‌بوک با نام بردن از دو خدمت مالی این شرکت یعنی فیس‌بوک پِی (Facebook Pay) و لیبرا، اظهار داشت که ترکیب تبلیغات و یک ابزار پرداختی مفید می‌تواند مزایای بیشتری را به کسب‌وکارها ارائه کند.

زاکربرگ در این خصوص گفت:

اگر بتوانیم تجارت را برای کسب‌وکارها کارآمدتر کنیم، [یعنی کاری کرده‌ایم که] وقتی آنها تبلیغی را راه‌اندازی می‌کنند، فردی که روی آن تبلیغ کلیک می‌کند احتمال بیشتری برای خرید دارد؛ زیرا در حال حاضر شکلی از پرداخت را در اختیارش قرار داده‌ایم که به راحتی قابل دسترس است. به این ترتیب، برای کسب‌وکارها ارزش بیشتری خواهد داشت که پیشنهاد بالاتری برای تبلیغات ارائه کنند و به‌طور کلی شاهد افزایش قیمت تبلیغات خواهیم بود.

او همچنین ضمن بازگو کردن صحبت‌های گذشته خود در مورد لیبرا تأکید کرد که زیرساخت‌های پرداختی «مدت‌هاست که به‌روزرسانی نشده‌اند.»

ابزاری مانند لیبرا که قرار است چند ارز دیجیتال باثبات باشد که پشتوانه پول‌های رایج دارند، می‌تواند انتقال پول یا پرداخت هزینه محصولات به صورت بین‌المللی را برای افراد آسان‌تر کند و همین موضوع به کسب‌وکارها و فیس‌بوک، مزیت بیشتری می‌رساند.

زاکربرگ گفت:

فکر می‌کنم که این قرار است برای مردم سراسر جهان فوق‌العاده باشد. فکر می‌کنم به‌طور کلی این برای اقتصاد مفید خواهد بود.

Check Also

تکلیف تجهیزات استخراج ارزهای دیجیتال موجود در کشور مشخص شد

هیئت وزیران تکلیف تجهیزات استخراج موجود در کشور را مشخص کرد. این دستگاه‌ها به‌عنوان کالای …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 2 =