معرفی کتاب های برتر برای دستیابی به موفقیت مالی

یکی از دغدغه های افراد ، پول و موفقیت مالی می باشد . به دلیل اینکه افراد نگرانی های مالی بسیار زیادی به ویژه در کشور ما دارند ، مسئله کسب درآمد نقش بسیار زیادی دارد . ممکن است پول تنها عامل خوشبختی نباشد اما یکی از شرط های اساسی خوشبختی می باشد و کسی نباید بگوید پول برایش اهمیتی ندارد . پول همانند سوخت برای اتومبیل است ، حتی اگر گران ترین ماشین را هم سوار شوید نمی توانید بدون سوخت از آن استفاده کنید . آیا این لذت بخش نیست که تمام چیزهای مورد علاقه تان را بخرید ، یا بتوانید به راحتی به هر کسی که می خواهید کمک مالی کنید ، یا هدیه ای برای بهترین شخص زندگیتان خریداری کنید و به هر کجا که دوست دارید سفر کنید .

شما می توانید با خواندن کتاب های مفید در زمینه ی کسب سواد مالی و موفقیت ، به موفقیت های مالی بسیار زیادی برسید .

۱. یکی از کلیدی ترین شیوه ها برای دستیابی به موفقیت مالی ، “کتاب قطار سرعت” می باشد . ثروتمند شدن به روش کارآفرینی می باشد . کارآفرینی ؛ ابزاری برای دستیابی به موفقیت مالی است .
در صورتی که قصد دارید با دنیای کارآفرینی آشنا بشوید بسیار واجب است و اکیدا توصیه می شود . شما در این کتاب با تصور واقعی از کارآفرینی مواجه هستید نه تصورات رؤیایی که عده‌ای از مدرسان قصد دارند به مردم بخورانند !
تشبیه دارن هاردی در این کتاب ، کارآفرینی به‌ قطار وحشت است که سوارشدن به آن هم خیلی وحشتناک است که برخی از آن جا می‌زنند و هم خیلی هیجان‌انگیز که آدم را مسحور خودش می‌کند و او هیچوقت نمی‌گوید کارآفرینی آسان است ، بلکه آن را کاری بسیار سخت می‌داند که افرادی سرسخت را می‌طلبد . در این کتاب داستان موفقیت‌ها ، شکست‌ها ، انگیزه‌ها و چالش‌های افراد موفق نوشته‌شده که می‌تواند الگوی خوبی برای شما باشد تا بتوانید ثروت ساز باشید و بسیار تاثیرگذار است .

۲. ثروتمندترین مرد بابل ، جورج سمیوئل کلاسون (ثروت – دارن هاردی)

بر اساس گفته ها ، در زمان های قدیم بابل یکی از ثروتمندترین شهرهای جهان بوده است و داستان کتاب در ۸۰۰۰ سال پیش اتفاق می افتد و در خصوص کارگری است که با به کار بردن شیوه های گوناگون توانست ثروتمند شود و در این کتاب آن  راه و روش ها را بیان می کند .
این کتاب نیز از پرفروش ترین و قدمی ترین کتاب ها می باشد . نباید به دلیل رویاهایی که برای ثروتمند شدن دارید ، اجازه دهید به سوی راه های بد و سراب بروید . به عنوان مثال ، اگر در مورد برخی از روش های سرمایه گذاری اطلاعات نداریم نباید به سمت آن برویم زیرا ممکن است برای ما سرگرم کننده باشد اما می تواند بسیار خطرناک باشد . یکی از روش هایی که در این کتاب به آن اشاره کرده این است که از حداقل درآمدی که داریم ۱۰ درصد آن را پس‌انداز نماییم . بعد ار گذشت یک سال ، به اندازه ای پول داریم که بتوانیم آن را سرمایه گذاری کنیم .

۳. اسرار ذهن میلیونرها ، تی هارو اکر

یکی دیگر از کتاب‌ها موفقیت مالی کتاب اسرار ذهن میلیونرها می باشد . شما با مطالعه این کتاب می‌توانید به اسراری که موجب ثروتمند شدن افراد موفق شده پی ببرید و بتوانید از آن‌ها الگوبرداری کنید . بیان شده که نویسنده با استفاده از اسرار این کتاب توانست طی دو و نیم سال میلیونر شود .
نویسنده در بخشی از متن کتاب عنوان کرد :
آدم‌های بی‌پول خود را قربانی شرایط و محیط می‌دانند و مدام شکایت می کنند ولی ثروتمندان مسئولیت تغییر شرایط را به عهده می گیرند و برای تغییر گام های درست بر می دارند .
توصیه های مهم این کتاب عبارتند از :
• هرچقدر که پول بیشتری داشته باشید آزادی بیشتری دارید و هرچه را که بخواهید می توانید بخرید و انجام دهید .
• با استفاده از پول ، می توانید از چیزهای بیشتر و باکیفیت‌تری در زندگی لذت ببرید و با کمک به دیگران نسبت به خود حس خوب پیدا کنید  و دیگر نگران نیستید که برای انجام کارهایتان پولی ندارید .
• درآمد شما به اندازه رشد خودتان بیشتر می‌گردد ، در صورتی که قصد دارید درآمدتان افزایش یابد ، خودتان را رشد بدهید .

۴. پول، رهبر بازی است – آنتونی رابینز

ما آنتونی رابینز را معمولاً با آموزه‌های روانشناسی کاربردی و انگیزشی ، به ویژه مجموعه کتاب‌های به‌سوی کامیابی می‌شناسیم اما او بعد از اینکه سال ها از نوشتن فاصله گرفت ، این بار از در دیگری وارد شد و آموزه هایش را در زمینه ی دیگری به رخ کشید . این کتاب در ایران با عناوین گوناگون نظیر اهرم‌های پولدار شدن ، پول و آزادی مالی ترجمه‌ گردیده ، وی در این کتاب به دلیل ارتباطات گسترده ای که دارد مانند یک روزنامه‌نگار حرفه‌ای با ۵۰ ثروتمند معروف جهان مانند وارن بافت و… مصاحبه نموده و از تجربه‌ها ، دیدگاه‌ها و راه‌های موفقیت مالی آن‌ها نوشته است . خلاصه ی این مصاحبه‌ها را در این کتاب انتشار یافت و این کتاب اهرمی است برای رسیدن شما به موفقیت مالی .

۵. موضوع راجع به پول نیست – باب پراکتور

اگر در پی تصویر ذهنی ثروتمند هستید این کتاب می‌تواند به‌ طور شفاف این را برای شما به تصویر بکشد . این کتاب فقط در مورد پول نیست بلکه می‌توانید با استفاده از این کتاب در جنبه‌های دیگر ذهنتان هم اثر مثبت بگذارید . یک نکته جالب در زندگی باب پراکتور این است که خواندن کتاب بیندیشید و ثروتمند شوید سرآغاز تحول در او بود به شکلی که با خواندن و عمل کردن به دستورات این کتاب به نتایج فوق‌العاده‌ای رسید .

۶. بیندیشید و ثروتمند شوید – ناپلئون هیل

کتابی قدیمی و جالب برای دستیابی به موفقیت مالی . این کتاب در ۱۰۰ سال گذشته به چاپ رسیده ، اما همچنان در آمریکا چاپ می گردد . او برای نوشتن این کتاب ۲۰ سال وقت صرف کرد و با حدود ۵۰۰ فرد ثروتمند و مشهور مصاحبه کرد و چکیده نکاتی که از این مصاحبه‌ها به دست آورده را متن این کتاب کرده است . بنابراین بی‌دلیل نیست که تا سال ۲۰۱۶ حدود ۱۰۰ میلیون نسخه از این کتاب در سراسر جهان به فروش رسیده است و هنوز هم جزو پرفروش‌ترین کتاب‌های حوزه موفقیت مالی است  . یکی از دلایل جذابیت نوشته‌های ناپلئون هیل برای خوانندگان این است که او راز شکست‌ها و موفقیت افراد مشهور را بیان می کند . همان‌طور که در عنوان کتاب می بینید ، این کتاب در خصوص طرز تفکر است و مسئله اصلی کتاب این است که آن چیزی که منجر به  ثروتمند شدن ما می‌گردد طرز فکر ماست و اتفاقات بزرگ در ذهن ما انجام می‌شود .
وی در یکی از جملاتش بیان کرد :
هر چیزی که انسان به آن باور ذهنی داشته باشد ، می‌تواند به آن دست یابد . پیشنهاد می کنم حتما این کتاب جذب را مطالعه کنید .

۷. پدر پولدار و پدر بی‌پول ، رابرت کیوساکی

بیان کردیم برای دستیابی به موفقیت مالی اول باید ذهن ثروتمندی داشته باشیم و والدین برای شکل‌گیری این ذهنیت در فرزندان به شدت تاثیرگذار هستند . این کتاب تقابل دو پدر می باشد :
پدر بی‌پولی که پدر واقعی رابرت کیوساکی بوده و یک معلم فقیر و با ذهنیت فقیر است و پدر پولدار که ذهنیت ثروتمندی دارد و الگوی وی در رسیدن موفقیت مالی بوده است . این فرد پدر دوست او است . پولدارها هیچگاه  برای پول کار نمی‌کنند و پول برای آن‌ها کار می‌کند این در حالیست که فقرا برای پول کار می‌کنند ” . این جمله از بهترین جملات این کتاب می باشد .
سه سخن کلیدی از این کتاب :
• ماشین و خانه ای که در آن سکونت می کنید ، سرمایه محسوب نمی شود .
• تصور نکنید همه ی افراد پولدار ، ثروت خود را از راه کندن از دیگران کسب کرده اند .
• پول و ثروت بادآورده برای فقرا ضرر دارد .
این کتاب در سال ۲۰۰۱ نوشته‌ شده و تا سال ۲۰۱۶ نزدیک به ۲۶ میلیون نسخه از آن فروخته شده است . آموزش هایی که رابرت کیوساکی ، این فرد ژاپنی – آمریکایی محبوب در این کتاب بیان کرده می‌تواند زندگی مالی شما را دگرگون کند .

کلام آخر

در همه ی کتاب های معرفی شده ، موضوع ذهنیت ثروتمند برای دستیابی به موفقیت مالی بسیار اساسی و مهم است و در صورتی که ما ذهنیت ثروتمندی نداشته باشیم نمی توانیم به موفقیت مالی برسیم .
آدم پولدار با آدم ثروتمند یکسان نیستند . شخص پولدار کسی است که فقط پول دارد ولی ذهنیتی برای آن در نظر ندارد و امکان دارد این پول را به آسانی از دست دهد و بی‌پول شود . اما شخص ثروتمند پول را خلق می کند و قادر است با ذهنیت ثروتمندی که دارد خودش را به سمت بالا سوق دهد و آدم ثروتمند معمولاً هرگز بی‌پول نمی گردد و مهم‌ترین مسئله بعد از ذهنیت ثروتمند ، عمل‌گرایی می باشد . اشخاص ثروتمند عمل‌گرا هستند . اکثر ما انسان ها ، کتاب‌های موفقیت مالی را مطالعه می کنیم و نکات و تکنیک ها را یاد می گیریم ولی در هنگام عمل تنبل هستیم . اما این را بدانید در صورتی که عمل نکنید نمی توانید موفق شوید .

Check Also

تعریف دارایی ؛ آیا خانه ای که در آن زندگی می کنیم دارایی محسوب می شود ؟

تعریف دارایی : هر چیزی که موجب می گردد در جیب شما پول گذاشته شود …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 + چهار =