هوش مالی و تاثیرات آن بر افزایش درآمد

توانایی تصمیم‌گیری‌ درست و هوشمندانه در زمینه ی مسائل مالی و خرج کردن درآمد را هوش مالی می گویند . در صورتی که هوش مالی داشته باشید ، می توانید از درآمد خود از راه درست استفاده کنید و حتی برای به دست آوردن درآمد بیشتر آن را مورد استفاده قرار دهید . با بالا بردن هوش مالی می‌توانید تصمیم‌های مناسبی در خصوص مسائل اقتصادی و راه‌اندازی کسب‌وکارهای تازه یا بهتر کردن کسب‌وکارهای پیشین خود بگیرید . با گرفتن تصمیمات درست و هوشمندانه می توانید درآمد بیشتری کسب کنید . با بالا رفتن هوش مالی ، به تدریج روش های گوناگون چگونگی مدیریت مالی را می آموزید . از شکست ها و موفقیت ها به عنوان تجربه استفاده می کنید تا در آینده از آنها به روش های بهتری استفاده کنید . منظور کسب درآمد نسیت بلکه هدف این است که بتوانید برای به دست آوردن پول ، منابع جدیدی با کمک درآمد خود پیدا کنید . می بایست در پی درآمدها و ثروت بلند مدت باشید تا بتوانید روی کسب‌وکار و درآمد خود حساب کنید .

با کمک لیستی که در این مقاله معرفی می کنیم ، می توانید ویژگی افرادی را که توانستند با استفاده از هوش مالی ، درآمد خود را بالا ببرند ، مطالعه کنید .

برنامه‌ریزی درست و دقیق
کسانی که دارای هوش مالی بسیار خوبی هستند ، از برنامه مالی دقیق و مناسب استفاده می کنند و آن را به طور منظم رعایت می کنند . این برنامه مالی ، برنامه ای است دقیق ، که روزانه می باشد و بر اساس اصول هفتگی و ماهانه و حتی سالانه معین شده است .

پس‌انداز 
افراد دارای هوش مالی همیشه قسمتی از درآمد خود ، (حدود ۱۰ درصد) را پس‌انداز می‌کنند . البته منظور از پس‌انداز این نیست که هیچوقت آن پول را خرج نمی‌کنند ، این بدان معناست که از آن برای راه‌اندازی کسب‌وکارهای تازه و به وجود آوردن یک منبع درآمد طولانی مدت استفاده می کنند .

کاهش بدهی‌ها
افرادی که هوش مالی فوق العاده ای دارند ، این را می‌دانند که بدهی‌ها تاثیرات بسیار بدی بر درآمد کلی دارد . باید تا جایی که امکان دارد ، میزان بدهی‌های خود را تقلیل دهید و با خریدهای اضافه خود را بدهکار کسی نکنید . پیش از اینکه هر چیزی را خریداری کنید ، در پی محصولات باکیفیت‌تر و ارزان‌تر باشید

اهداف مالی کوتاه‌ مدت و طولانی مدت برای خود تعیین کنید .
یکی از مهم ترین عوامل موفقیت ، داشتن اهداف مالی در کنار برنامه‌ریزی دقیق می باشد . در صورتی که اهداف مالی کوچک و بزرگ برای خود تعیین کنید ، برای دستیابی به آنها ، انگیزه و اشتیاق خواهید داشت . این کار موجب می گردد که تمرکز خود را نسبت به هدف بزرگتر ، از دست ندهید .

با هدف پول خرج کنید .
افراد موفق در زمینه ی مالی ،  برای انجام تمامی خریدهای خود محتاطانه تصمیم گیری می کنند و هرگز بیهوده پول های خود را خرج نمی کنند . در صورتی که قصد دارید با کمک هوش مالی ، درآمد خود را بالا ببرید ، باید آگاه باشید که تصمیمات کوچک‌ نیز تاثیراتی بلندمدت و بزرگ دارند . هزینه‌های کوچک غیرضروری اگر در کنار هم جمع گردند ، مبلغ قابل توجهی می‌شوند که به راحتی نمی‌توان آنها را نادیده گرفت . با خرج های اضافی به بدهی های خود اضافه می کنید و فرصت افزایش درآمد خود را کاهش می دهید . افراد باهوش ، آینده نگری می کنند و در هنگام خرج کردن به آینده فکر می کنند و هر خریدی که انجام می دهند آن را بررسی می کنند .

توصیه‌های اقتصادی را به کار گیرید .
اگر خواستار افزایش هوش مالی خود هستید و قصد افزایش درآمد خود را دارید باید توصیه‌های مالی و اقتصادی افراد حرفه‌ای و موفق را استفاده کنید .
با استفاده از تجربیات دیگران ، اشتباهات آنها را تکرار نمی کنید و مشکلات و کمبودهای مادی را حس نمی کنید . در این مسیر ، از توصیه افراد باتجربه و متخصص کمک بگیرید .

معاشرت با افراد موفق
برای مدیریت خوب در مسائل مالی ، با افراد موفق ، معاشرت کنید . این برقراری ارتباط با افراد موفق موجب می‌گردد که عادت‌ها و اصول زندگی آنها را یاد بگیرید و در زندگی خود استفاده کنید . هر ارتباطی که با افراد موفق داشته باشید ، تجربه‌ای فوق العاده ای است که شما را یک قدم به سوی موفقیت سوق دهد . این کار موجب می‌شود که در تصمیمات بزرگ مالی ، مشاورانی بی نظیر داشته باشید . با افزایش معاشرت ، منابع اطلاعاتی ارزشمندی به دست می آورید که برای به وجود آوردن منابع تازه و ایجاد کسب و کار خوب ، بسیار مهم است .

یادگیری استراتژی‌های جدید مالی
افرادی باهوش در زمینه ی مسائل مالی ، هیچگاه از یادگرفتن چیزهای جدید در خصوص پول ، اقتصاد ، سرمایه‌گذاری ، املاک ، سهام و … خسته نمی شوند .
هر روز در تلاش هستند تا یک موضوع تازه در مورد پول و مدیریت آن یاد بگیرند . برنامه‌های رادیویی و تلویزیونی اقتصادی ، کتاب‌های صوتی ، شرکت در سمینار‌های اقتصادی و خواندن بخش اقتصادی روزنامه‌ها و مجلات ، از عادات همیشگی آنها است که از آن دست نمی کشند . اگر همیشه در پی کسب آگاهی‌ها و مهارت‌های جدید باشید ، گذشته از اینکه سطح هوش مالی شما بیشتر می شود ، در کسب‌وکار نیز موفق‌تر خواهید بود . همیشه ایده‌های جدیدی برای راه‌اندازی کسب‌وکارهای تازه و منابع درآمد دیگر، در سرتان است .

درست استفاده کردن از پول
یکی از نکات مهم که باید در نظر داشته باشید این است که برای پول کار نکنید ، بلکه پول باید برای شما کار کند . برای اینکه به این مرحله برسید ، باید بدانید که طرز کار پول به چه صورت است و چه تاثیری در زندگیتان دارد . پیش از هر چیزی باید از ترس بپرهیزید . تعداد زیادی از افراد ، حاضرند که کار خود را هرگز ترک نکنند چون می‌ترسند که نتوانند کار بهتری پیدا کنند . اگرچه باید همیشه هوشمندانه تصمیم گرفت اما به این معنی نیست که هیچوقت ریسک نکنید . ریسک کردن ، یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های افراد موفق در زمینه‌های مالی و تجاری است .

ایجاد کسب‌وکار شخصی
شغل و کسب‌وکار ، دو مفهوم جداگانه هستند . نباید از نظر مادی فقط به شغل‌تان تکیه کنید و باید تلاش کنید تا در پی کسب درآمد دیگر و ایجاد یک کسب‌وکار اختصاصی باشید . یکی از دلایل مشکلات اقتصادی گوناگون ما این است که همیشه در تلاش هستیم که برای کسی کار کنیم ، این در حالی است که همه ی ما می توانیم به تنهایی برای خود کسب و کاری راه اندازی کنیم . از درآمد شغل فعلی خود برای ایجاد کسب‌وکار جدید و ایجاد منبع درآمد دیگر استفاده کنید . هر چقدر هم که برای یادگیری مهارت‌های جدید خرج کنید بسیار ارزشمند است و به آن به چشم سرمایه گذاری نگاه کنید نه هزینه .
برای اینکه درآمد بیشتری داشته باشید ، نسبت به بازار سهام ، بورس ، ارزهای دیجیتال ، املاک و … نیز توجه کنید و مهارت کار با آنها را بیاموزید .

به وجود آوردن فرصت‌ها
اکثر افراد در پی شانس و فرصت هسشتند اما افراد موفق و ثروتمند ، برای خودشان فرصت را ایجاد می کنند . در صورتی که ریسک نکنید ، فرصت جدیدی به دست نمی آورید و کل عمر خود را برای به دست آوردن فرصت از دست می دهید .

Check Also

تعریف دارایی ؛ آیا خانه ای که در آن زندگی می کنیم دارایی محسوب می شود ؟

تعریف دارایی : هر چیزی که موجب می گردد در جیب شما پول گذاشته شود …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × 5 =