یونیلیور، بلاکچین و احیای زمین

شرکت تولیدی کالاهای مصرفی یونیلیور و مالک برندهایی چون بن و جری، داو، وازلین، نور و مارک های مشهور دیگر، اعلام کرده است که برای مقابله با جنگل زدایی، از بلاکچین استفاده خواهد کرد.

شرکت تولید کالاهای مصرفی چند ملیتی انگلیس – هلندی یونیلیور مجموعه ای جدید از اقدامات را جهت بهبود سلامت کره زمین و مبارزه با تغییرات آب و هوا و گرم شدن کره زمین پیش رو دارد. یونیلیور درنظر دارد تا سال ۲۰۳۹ به انتشار صفر خالص از کلیه محصولات خود نائل گردد.

برندهای یونیلیور به منظور تامین مالی پروژه هایی از جمله ترمیم چشم انداز، جنگل زدایی، ترسیب کربن، حفاظت از حیات وحش و حفظ منابع آب، در مجموع ۱ میلیارد یورو در یک صندوق جدید آب و هوا و طبیعت سرمایه گذاری کرده اند.

حدود ۳۰ درصد از اراضی جهان توسط جنگل ها پوشانده شده است، و سالانه بخش هایی از این جنگل ها به وسعت حدود نیمی از مساحت انگلستان در نتیجه جنگل زدایی از بین می روند. جنگلهای بارانی با جذب دی اکسید کربن و تأمین اکسیژن هوا، نقش ریه را برای سیاره ما ایفا میکنند. جنگل زدایی باعث می شود حجم انبوهی از دی اکسید کربن به جو وارد شود که باعث تغییرات آب و هوایی می شود.

مارک انگل (Marc Engel)، مدیر ارشد زنجیره تأمین یونیلیور گفته است که: “در بیشتر نقاط جهان، مشمول شدن اقتصادی و اجتماعی کشاورزان و زمین داران در تولید پایدار کشاورزی مهمترین عامل تغییر جهت جلوگیری از جنگل زدایی، احیای جنگل ها و کمک به بازسازی طبیعت است.”

یونیلور امیدوار است با ایجاد شفافیت و قابلیت ردیابی در فرآیند زنجیره تأمین خود بتواند تا سال ۲۰۲۳ به زنجیره تأمین عاری از جنگل زدایی دست یابد. این شرکت یک کد جدید کشاورزی تجدید شونده نیز برای تأمین کنندگان خود معرفی کرده و در نظر دارد چندین برنامه مباشرت اخلاقی برای جوامع محلی ظرف چند سال آینده ارائه نماید.

یونیلیور قبلاً در کسب و کار خود از تکنولوژی بلاکچین جهت ساختار جدید نحوه جمع آوری، ذخیره سازی و اعتبارسنجی اطلاعات جمعیت شناختی و موقعیتی استفاده کرده است.

این شرکت به منظور حفاظت از سایر حوزه های مهمی که ارزش بحث و گفتگو را دارند نیز با سازمان های غیر دولتی (NGOها) و دولتی فراوانی همکاری کرده است. به علاوه، با افزایش تنوع زیستی محلی، بازیابی سلامت خاک و صیانت از آب و دسترسی منابع آبی، به بازسازی و احیای طبیعت کمک کرده است. “ما نسل جدیدی از کشاورزان و مالکین خرد را توانمند خواهیم کرد که متعهد به محافظت و احیای محیط مزرعه خود هستند.”

مجمع جهانی اقتصاد (WEF) نیز متعهد شده است سازمان های مخلتف را در هر اندازه که باشند به گونه ای توانمند سازد که برای مقابله با مسائل مربوط به زنجیره تأمین، که در اثر پاندمی ویروس کرونا قوت گرفته اند، به استفاده از تکنولوژی روی آورند.

Check Also

تکلیف تجهیزات استخراج ارزهای دیجیتال موجود در کشور مشخص شد

هیئت وزیران تکلیف تجهیزات استخراج موجود در کشور را مشخص کرد. این دستگاه‌ها به‌عنوان کالای …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 + پانزده =