نتیجه ی فوری ؛ سندروم‌ خطرناک

نتیجه ی فوری یک سندروم بسیار خطرناک می باشد .

  •  دستیابی به موفقیت طی ۲۰ روز ! 
  •  چاق و لاغر شدن فقط طی ۳ روز ! 
  •  میلیاردر شدن با کمک شغل دوم و کمتر از یک ساعت در روز !
  •  یاد گرفتن ۳۵ زبان زنده دنیا فقط طی ۱۰ روز ! 
  •  ترک کردن اعتیاد به صورت فوری بدون درد طی ۴۵ روز !

شما تنها با ۶۸ ثانیه متمرکز شدن ، در رسیدن به آرزوهایتان موفق خواهید شد !

این سندروم به صورت شدید و خطرناکی جامعه ما را درگیر خودش کرده است . به قدری برای دستیابی به آرزوهایمان ، درگیر سرعت و یک شبه موفق شدن هستیم که علاقمندیم تمامی این تبلیغات عجیب و غریب را باور کنیم ! این پیام‌های تبلیغاتی کلیه ی افراد را گرفتار بیماری “نتیجه فوری” کرده است . در صورتی که این دیدگاه را داشته باشید و بر روی آن پافشاری کنید ، می تواند در زمینه ی اداره ی زندگی شخصی شما ، مدیریت سازمان و کشورداری تاثیر بسیار بدی بگذارد . 

هیچ یک از اینها حقیقت ندارد و در صورتی هم که واقعی باشد در دنیای استراتژی ، مواردی همچون دستیابی آسان ، ساده و سریع به موفقیت نداریم ! شما صرفا آن ها را در کتاب های علمی تخیلی می توانید بیابید .

حتی برخی اوقات در کتاب های موفقیت یا مدیریت ، مشاهده می کنیم که می گویند موفق شدن یک سازمان با استفاده از یک ایده خلاقانه سریع حاصل شده و سازمان توانست راه صد ساله را یک شبه بگذراند . بخوانید ولی این حرف ها را باور نکنید . این موضوع درست است که در برخی مواقع ، دستیابی به موفقیت از یک ایده خلاقانه نشعت گرفته است . همچنین شاید یک فرد یا یک سازمان در مدت زمان کوتاهی یک تغییر مهم و اساسی را تجربه نماید ، ولی توجه به دو نکته نیز ضروری است :

شاید فرد یا سازمان بتواند در مدت زمان اندک به سود و مزایای خوبی دست پیدا کند ، اما قطعا برای رسیدن به آن ، سال ها تجربه کرده و دانش به دست آورده است و همچنین برای نگه داشتن آن نتایج ، در طولانی مدت تلاش فراوان کرده است . اما بعضی از کتاب های موفقیت و مدیریت برای جذابیت بیشتر آن داستان ، همه ی واقعیت ها را عنوان نمی کنند .

Check Also

نکات مهمی که می تواند به شما کمک کند در دهه ۳۰ سالگی تبدیل به میلیاردر شوید !

برای میلیاردر شدن احتیاجی نیست که “مارک زوکربرگ” بعدی یا مدیر اجرایی جدید اپل باشید …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هشت − 5 =