چگونگی کسب بیت کوین؟

عملیات ساختن بیت کوین mining نام دارد. کامپیوترهای مختلف از سراسر دنیا در اینترنت دور هم جمع می‌شوند و مسئله‌های ریاضی پیچیده را حل می‌کنند و در نتیجه به ازای حل مسائل بیت کوین دریافت می‌کنند و این بیت کوین ها بین تمام شرکت کنندگان با در نظر گرفتن انرژی مصرف شده توسط آنها تقسیم می‌شود. در ابتدای بوجود آمدن ارزهای رمزنگاری می‌شد با کامپیوتر معمولی بیت کوین کسب کرد. اما با رشد محبوبیت آن، تجهیزات قوی بیشتری برای حل مسئله‌ها لازم شد و امروزه برای ماربر ساده ساختن بیت کوین غیرممکن می‌باشد.

ساختمان‌های متعددی به «مزرعه» (کامپیوترهای متعدد که محاسبات را با رژیم ۲۴ / ۷ ۳۶۵ انجام می‌دهند) اختصاص داده شده است. تولید دستگاههای که فقط قادر به مسئله های رمزنگاری می‌باشند، راه اندازی شده است (یعنی فقط به منظور mining ساخته شده اند). پیچیدگی ساخت بیت کوین با توجه به رقابت بالا بسیار سخت شده است و سود این عملیات به حدی کم شده است که فقط کسانی که می‌توانند در مقیاس صنعتی در این بازار کار کند می‌نواند سود قابل توجهی کسب کند.

همچنین باید به خاطر داشت که تعداد بیت کوین که چاپ خواهند شد، توسط الگوریتم برنامه محدود شده است. فقط ۰۰۰ ۰۰۰ ۲۱ بیت کوین ساخته خواهد شد و سپس mining متوقف خواهد شد.منبع: «چگونگی کسب بیت کوین؟»

Check Also

۱۰ توصیه وارن بافت برای جوانانی که می‌خواهند ثروتمند شوند!

۱۰ توصیه وارن بافت برای جوانانی که می‌خواهند ثروتمند شوند!

احتمالا وارن بافت ثروتمند‌ترین سرمایه گذاری است که تا به حال زیسته است، او در سال ۱۹۶۰ …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 − شانزده =