بیت کوین امسال به ۲۰,۰۰۰ دلار نزدیک هم نخواهد شد

این چند ماه گذشته برای بیت کوین و طلا سودمند بود.

بیت کوین افزایش بیش از ۱۵۰٪ از ماه مارس را نشان می دهد در حالی که طلا ۱۵٪ افزایش یافته است. هر دو سود قابل توجهی برای دارایی ها نشان می دهند.

با این حال طبق گفته یک سرمایه گذار برجسته و طرفدار طلا ، این بیت کوین نیست که امسال سطح بالایی را ایجاد میکند. بلکه، او می گوید آن طلا خواهد بود.

با توجه به آنچه به نظر می رسد ترکیبی از خرید بانک مرکزی و سیاست های پولی آسان است ، طلا طی چند ماه گذشته صعود کرده است. این فلز گرانبها به قیمتی بیشتر از قبل (در برابر دلار) نزدیک می شود و به نظر می رسد برای ادامه روند صعودی آماده است.

متاسفانه ممکن است بیت کوین “طلای دیجیتال” سرنوشت طلا را در اختیار نداشته باشد. پیتر شیف(Peter Schiff)، مدیرعامل Euro Pacific Capital در ۲۸ ژوئن(۸ تیر) گفت:

“من فقط در مورد ۲ سال و نیم گذشته صحبت می کنم. من اشتباه کردم که ۸ سال پیش بیت کوین نخریدم، اما هر کسی که هنوز هم آن را نگه داشته است، اشتباه کرده که ۲ سال و نیم پیش آن را نفروخته است. طلا احتمالاً در سال ۲۰۲۰ به بالاترین قیمت خود خواهد رسید. BTC حتی نزدیک هم نخواهد شد. “

شیف(Schiff) تنها کسی نیست که فکر می‌کند امسال طلا بسیار خوب عمل خواهد کرد.

لیزا شالت(Lisa Shalett)، مدیر ارشد سرمایه گذاری Morgan Stanley Wealth Management، اخیراً اظهار داشت که دلار آمریکا ممکن است به اوج خود برسد. در دنیایی که این اتفاق می افتد، طلا باید فراتر رود، او توضیح داد:

“دلار ممکن است نزدیک به اوج باشد. اگر دلار تضعیف شود، این ممکن است زمان مناسبی برای برخی سرمایه گذاران باشد که طلا را به سبد سهام خود اضافه کنند. “

بسیاری مخالف هستند

با وجود شک و تردید شیف(Schiff) در مورد بیت کوین، بسیاری انتظار دارند که BTC امسال از ۲۰,۰۰۰ دلار عبور کند.

استراتژیست ارشد کالاهای بلومبرگ، مایک مک گلون(Mark McGlone) گزارش گسترده ای درباره کریپتو در اوایل سال جاری منتشر کرد. در آن، وی نوشت که احتمالاً بیت کوین امسال به ۲۰,۰۰۰ دلار می رسد.

این پیش بینی از آنالیزی نتیجه گرفته شده است که نشان میدهد عملکرد قیمت فعلی BTC مشابه آنچه که پس از نیمه سال ۲۰۱۶ مشاهده شد، است.

“اگر از روند ۲۰۱۶ پیروی کند، بیت کوین امسال به رکوردی حدود ۲۰,۰۰۰ دلار نزدیک می شود.”

مدیر اجرایی BitMEX، آرتور هیز(Arthur Hayes) نیز نظر صعودی دارد. او در پست ماه آوریل نوشت که “در پایان سال ۲۰۲۰ هدف قیمت ۲۰,۰۰۰ دلار باقی می ماند”. هیز(Hayes) نیز مانند بسیاری دیگر در این صنعت، انتظار دارد که چاپ پول توسط بانکهای مرکزی باعث تقویت بیت کوین شود.

سرمایه گذار سابق وال استریت، Dan Morehead، درباره چگونگی تقویت بیت کوین توسط بانک های مرکزی گفت:

“اکنون که ما در تریلیون ها هستیم، کسری بودجه صرفاً باید تأثیر مثبتی بر قیمت کالاهایی که از نظر کمی قابل سهولت نیستند بگذارد، مانند سهام ، املاک و مستغلات و ارزهای دیجیتال که مرتبط به قیمت پول هستند. قیمت بیت کوین ممکن است در دوازده ماه آینده رکورد جدیدی را رقم بزند.”

Check Also

بیت کوین تنها در دو ماه از ۲۰,۰۰۰ دلار فراتر خواهد رفت

نیکلاس مرتن(Nicholas Merten)، تحلیلگر کریپتو می گوید بیت کوین ممکن است تنها چند ماه تا …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × سه =