ثروتمندان و فقرا در هنگام‌ روبه رو شدن با فرصت ها چگونه برخورد می کنند؟

به نظر خودتان شما اغلب “نیمه خالی لیوان” را می‌بینید یا “نیمه پر لیوان” را ؟ منظور از این جمله مثبت‌اندیشی نمی باشد ، بلکه هدف ما بررسی الگوی دیدگاه دائمی شما به جهانِ اطرافتان می باشد .

تصمیم گیری فقرا معمولا بر مبنای ترس‌ها و خطراتی که وجود دارد ، می باشد . آن‌ها در هر موقعیتی که باشند در پی یافتن عیب‌ها و خطرات بالقوه می باشند . افرادی که در سطح متوسط قرار دارند اندکی دید مثبت تری دارند . الگوی فکری آن‌ها بدین صورت است : “امیدوارم این روش خوب پیش برود “ . ولی ثروتمندان مسئولیت نتایجی که ایجاد نمودند را قبول می کنند و مطابق این الگوی فکری دست به کار می شوند :
“به صورتی عمل می‌کنم که حتماً از این روش نتیجه بگیرم” .

ثروتمندان در انتظار موفقیت هستند ، آن‌ها توانایی‌ها و خلاقیت‌هایشان را باور دارند و یقین دارند که در هر صورت چیزی از دست نمی دهند . آن‌ها همواره برای دستیابی به موفقیت روش‌های دیگری را پیدا می‌کنند . در کل هر چقدر  هدف بزرگتر باشد ، باید ریسک بیشتری کرد . چون ثروتمندان همیشه دنیا را به دید فرصت‌ها و موقعیت‌ها می‌بینند ، بیشتر علاقمند هستند در جایی که ارزشش را دارد ریسک کنند . از سوی دیگر فقرا همیشه انتظار شکست را می کشند . چون آن‌ها خودشان و توانایی‌هایشان را باور ندارند .

فقرا هفته‌ها ، ماه‌ها و سال‌ها این دست آن دست می‌کنند و قطعا فرصت‌ها را پشت سر هم از دست می‌دهند . در صورتی که شما زود اقدام نکنید ، این شانس را از دست خواهید داد . بجای اینکه وقت خود را هدر دهید ، همه ی انرژی‌ خود را روی برنامه‌ها و فعالیت‌هایتان بگذارید و مدام به سوی اهدافتان گام بردارید .

هیچ موفقیتی در زندگی به آسانی به دست نمی آید ، باید دست به کار شوید و کار و فعالیتی را آغاز کنید ، رفته رفته به کارتان تسلط پیدا می کنید ، موانع و مشکلات را کنار می زنید و به موفقیت می رسید . مطمئن باشید دست ‌بکارشدن و اقدام‌کردن بهتر از وقت تلف‌کردن است .

ثروتمندان همیشه برای کارها پیشقدم هستند ؛ اما در عوض فقرا با تعویق انداختن در کارها همیشه عقب می مانند و فرصت را از دست می دهند . ثروتمندان فرصت‌ها را می شناسند و از آن به نحو احسن استفاده می کنند و هر روز به موفقیت خود اضافه می کنند .

Check Also

تعریف دارایی ؛ آیا خانه ای که در آن زندگی می کنیم دارایی محسوب می شود ؟

تعریف دارایی : هر چیزی که موجب می گردد در جیب شما پول گذاشته شود …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × یک =