معرفی کتاب های دستیابی به ثروت در کسب و کار

چگونه می توانید الگوی ثروتمند شدن و ایجاد یک کسب و کار خوب را به دست آورید و به درآمد چندمیلیاردی برسید ؟

سه گزینه می تواند پیش روی شما قرار گیرد :

  • آزمون و خطا : شما میتوانید با کمک آزمون و خطا ، در نهایت به الگوی موفقیت در راه اندازی یک کسب و کار میلیاردی برسید .
  • دانش : با استفاده از بالا بردن دانش و اطلاعات الگوی راه اندازی ، به یک کسب و کار خوب دست یابید .
  • مطالعه و آگاهی از تجربیات دیگران : می‌توانید از تجربیات دیگران استفاده کنید تا الگوی راه اندازی کسب و کار میلیاردی را کسب کنید .

با آزمون و خطا ممکن است سرانجام بتوانیم به الگوی موفقیت در ایجاد یک کسب و کار میلیاردی دست یابیم .
می‌توانید به کمک کسب دانش و بالا بردن اطلاعات الگوی راه اندازی یک کسب و کار را بدست آورید .

  • مورد اول ( آزمون و خطا ) طولانی مدت می باشد .
  • مورد دوم مسیر آزمون و خطا را کوتاه تر می کند و قابلیت اجرایی بودن آن در حد تئوری می باشد .
  • مورد سوم ، کوتاه‌ترین راه برای ایجاد یک کسب و کار میلیاردی می باشد !

تجربه ، ترکیبی از آزمون و خطا و دانش می باشد .

به دست آوردن تجربه هم از راه خواندن کتاب‌های خوب ، یعنی کتاب‌هایی که نویسندگان آن تجربه بالایی در کسب و کار به دست آورده است و این تجربیات بسیار کمک کننده  است . علیرغم تجربه ، شما برای رسیدن به موفقیت در کسب و کار نیاز دارید که دانش خود را بالا ببرید . در این مقاله قصد داریم به معرفی کتاب های مناسب به منظور یادگیری کسب و کار بپردازیم .

۱. کتاب کسب و کار بی همتا

“کسب و کار بی‌همتا” که نویسنده ی آن “مارک آلن” است و ترجمه‌ی آن توسط “گیتی خوشدل” انجام شده است . در جلد پشت این کتاب یادداشتی از “مارک تواین” عنوان شده است : “افرادی که تلاش می کنند بلندپروازی‌های شما را کوچک بشمارند دوری کنید ، فرودستان به این مسئله می‌پردازند . اما بزرگان واقعی این احساس را به وجود می‌آورند که شما نیز می‌توانید از بزرگان باشید “ .

این خلاصه‌ای از کلیه چیزی هایی است که در این کتاب به آن پرداخته است . در این کتاب در دوازده فصل ، که به نام دوازده کلید عنوان شده است ، با اصول و قواعد مدیریت در عرصه ی صنعت آشنا خواهید شد .

ابن کتاب به شما کمک می کند تا چگونگی مراحل ابتدایی اهداف خود را تصور کنید و بعد به‌ تدریج و گام به گام آن را پرورش دهید و تبدیل به مدیری موفق شوید . گیتی خوشدل ، مترجم این اثر ، از مترجمان بزرگ و خوش‌نام کشورمان است . از آثار معروفی که وی تاکنون ترجمه کرده می‌توان به کتاب “چهار اثر از فلورانس اسکاول شین” اشاره نمود . کتاب حاضر با حمایت نشر “پیکان” انتشار یافت .

۲. کتاب دانش کسب ثروت

“دانش کسب ثروت” نوشته ی نویسنده و سخنران انگیزشی آمریکایی والاس د. واتلز(۱۹۱۱-۱۸۶۰) ، می باشد .

این کتاب به‌ صورت انحصاری عملگرا و نوعی رهنمود کاربردی است ، نه مجموعه‌ای از نظریات گوناگون فلسفی ؛ مخصوصا  برای مردان و زنانی کاربردی است که مهم ترین نیازشان پول است و قصد دارند اول ثروتمند شوند ، سپس نظریه‌پردازی کنند . همچنین برای کسانی است که زمان ، وسیله و امکان مطالعه‌ی عمیق درباره‌ی ماوراءالطبیعه را ندارند ، اما قصد دارند  بدون پرداختن به این دانش پیچیده ، از نتایج عملی آن استفاده کنند .

انتظار می‌رود که خواننده ، توضیحات مرتبط با ایمان را به شکلی قبوا کند که صحت قوانین الکتریکی مارکونی و ادیسون را پذیرفته است و بدون هیچ ترس و تردیدی اطمینان داشته باشد که درستی این توضیحات را با عمل کردن به آن‌ها ثابت خواهد کرد . هر مرد یا زنی که چنین اراده‌ای داشته باشد ، بدون شک ثروتمند می شود ؛ زیرا این دانش ، علمی بسیار دقیق و شکست ناپذیر است .

کتاب “دانش ثروتمند شدن” اثر “والاس د. والتز” برای افرادی است که زمان، وسیله و امکان مطالعه‌ی عمیق درباره‌ی ماوراءالطبیعه را ندارند، ولی می‌خواهند بدون پرداختن به این دانش پیچیده، از نتایج عملی آن استفاده کنند.

حق انسان از زندگی؛ یعنی حق استفاده‌ی آزاد و نامحدود از تمام چیزهایی که برای تعالی ذهنی، روحی و جسمانی اش لازم است؛ به‌عبارت دیگر، حق ثروتمند بودن.

تمایل به ثروتمند شدن هیچ اشکالی ندارد . تمایل به ثروت ، میلی واقعی ، ارزشمند و ستوده شده به زندگی ثروتمند‌تر ، کامل‌تر و پرنعمت‌تر می باشد . کسی که میل به زندگی با نعمت‌ فراوان ندارد یا نمی‌خواهد پول کافی برای خرید آنچه می‌خواهد داشته باشد ، فردی عادی و طبیعی نیست .

این کتاب رمز کامیابی و موفقیتی است که شما همیشه انتظارش را می کشیدید و موجب تحول زندگی شما خواهد شد . زمانی که این کتاب را مطالعه می کنید ، متوجه می شوید متن آن به حدود یکصد سال پیش تعلق دارد و برخی از عبارات آن منسوخ گردیده‌ است . پس مطالعه آن احتیاج به حضور ذهنی و قلبی دارد . فراموش نکنید که می خواهید مکاشفه‌ی هیجان‌انگیز یک واقعیت را انجام دهید و قصد دارید اصول بنیادین خلق ثروت و زندگی موفق را یاد بگیرید . پس مطابق گفته های والاس ، اعتماد و باور کنید ، تا آخر کتاب همراه آن باشید . هر آنچه در زندگی خواستار آن هستید در این کتاب می توانید بخوانید .

۳. کتاب ۶۷ روش کلیدی تجزیه و تحلیل کسب و کار

کتاب “۶۷ روش کلیدی تجزیه و تحلیل کسب‌وکار” نوشته ی “برنارد مار” است . ترجمه این کتاب توسط “مرتضی موسی‌خانی” ، “حامد حیدری” و “مولود انگورج” صورت گرفته است . این کتاب روش‌های مناسبی برای تحلیل به خواننده می دهد . در توضیحات ناشر در خصوص محتویات کتاب گفته شده است : “این کتاب دید کلی در خصوص تجزیه و تحلیل و روش‌های به‌کارگیری آن در کسب‌وکار می دهد و برای مدیران مباحث مفیدتر و کاربردی تر را می دهد و در زمینه ‌ی زمان و چگونگی اجرای این روش‌ها ، به آن ها کمک می کند تا تصمیمات بهتری اتخاذ کنند . کتاب متن درسی برای دوره‌های پایان‌نامه‌ای دانشجویان است و کتاب حاضر را انتشارات “دیباگران تهران” نشر داده است .

.

۴. کتاب ۱۰۱ راه برای به دست آوردن سود بیشتر

کتاب “۱۰۱ راه برای به دست آوردن سود بیشتر” نوشته‌ی “استیو پایپ” می باشد که ترجمه ی آن را “علی ضرغام” انجام داده است . این کتاب دارای ۱۰۱ توصیه و دستورالعمل کوتاه می باشد که خواننده را با روش های بهتر کردن و افزایش سود یعنی افزایش فروش و کم کردن هزینه ، همینطور چگونگی معین کردن قیمت‌ها ، اداره ی دارایی‌ها و چگونگی استفاده از مشاوران حرفه‌ای آشنا می‌کند .

این کتاب در دوازده فصل نوشته شده است : “تقویت فروش و بازاریابی خود ” ، “تعیین قیمت‌ برای سود” ، “به حداقل رساندن هزینه‌های خود “ ، “به حداقل رساندن مالیات خود” ، “مدیریت دارایی‌های شما” ، “مدیریت کارکنان” ، “مدیریت موجودی” ، “مدیریت مطالبات” ، “تهدیدات کار” ، “حداکثر استفاده از مشاوران حرفه‌ای” ، “حداکثر استفاده از بانک” و “چیزی به رایگان” عنوان سرفصل‌های این کتاب می باشد .

کتاب “۱۰۱ راه برای به دست سود بیشتر” نوشته‌ی استیو پایپ توسط انتشارات “قدیانی” منتشر شد .

۵. کتاب رازهای موفقیت یک کسب و کار ایرانی

نویسنده ی این کتاب غلامرضا جامعی است : من از صفر و در وضعیتی کسب‌وکاری به اسم مجموعه‌ فروشگاه‌های امیران را آغاز کردم که ممکن است بسیاری از موارد منطقی به نظربرسد که نباید در کسب‌وکارم به موفقیت برسم ؛ اما من بر این استدلال‌های به ظاهر منطقی غلبه کردم و نشان دادم که می‌توان منطق خود را جلو برد و به نتیجه رسید ، حتی اگر همه چیز ظاهرا علیه شما باشد و انرژی طی کردن مسیر را از شما بگیرد .

این کتاب ، مواردی است که از طی کردن این مسیر به دست آوردم و علاقه دارم آن را در اختیار هموطنان عزیزم که برایم همه‌چیز هستند ، بگذارم .

سعی نمودم این ‌یادداشت‌ها بتوانند به شما در طی کردن مسیر موفقیت و رسیدن به اهداف‌تان کمک کند . بنابراین  پیشنهاد می‌کنم که این موضوعات را مطالعه کنید و از آن استفاده کنید و نتیجه ی آن را ببینید .

Check Also

تعریف دارایی ؛ آیا خانه ای که در آن زندگی می کنیم دارایی محسوب می شود ؟

تعریف دارایی : هر چیزی که موجب می گردد در جیب شما پول گذاشته شود …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده + 18 =