نکات کلیدی برای میلیاردر شدن

اگر تاکنون بر این باور بودید که با در اختیار داشتن ده ها میلیون تومان امینت مالی به دست خواهید آورد ، باید بگویم در اشتباهید . امروزه با در نظر گرفتن شرایط اقتصادی چند ده یا حتی صد میلیون تومان نمی تواند یک آینده تضمینی برای شما و خانواده و فرزندانتان فراهم کند .

اما در سال های گذشته ، توسط موسسه Fidelity Investments تحقیقی صورت گرفته بود و نتایج آن بر خلاف تصور تمام افراد بود : ۴۲ درصد از افراد میلیاردر حس ثروتمند بودن ندارند و تصور می کنند هنگامی که (میانگین) ۷.۵ میلیون دلار به دارایی آنها اضافه گردد ، آنگاه احساس ثروتمند بودن خواهند کرد .

شما در این مقاله یاد می گیرید که یک بنیان فکری میلیارد دلاری برای خود ایجاد کنید تا به یک میلیاردر خودساخته تبدیل شوید و با لذت از پول خود استفاده کنید ، بی آنکه نگران این باشید که از موجودیتان‌ کسر خواهد شد . زیرا شما بعد از مطالعه به این درک می رسید که به جای کاهش هزینه ها باید به درآمد خود بیفزایید . اما چگونه ؟

در حال حاضر میلیاردر شدن بیش از پیش راحت شده است ، در حالی‌که تعداد زیادی از افراد ، میلیاردر شدن را غیرممکن و شانسی می‌دانند . آنها بر این باورند که شما باید در خانواده‌ای پولدار متولد شده باشید یا در لاتاری برنده شوید . اما در واقع این است که همه ما می‌توانیم با تلاش و پشتکار زیاد به ثروت دست یابیم . پولدار شدن غیرممکن نیست .

هیچگونه محدودیتی برای میزان دارایی مورد نظر وجود ندارد . پول همانند خورشید است . برای هیچ شخصی تبعیض قائل نمی‌شود . پول همواره به میزان زیادی در دسترس افرادی است که به این موضوع باور دارند . هیچ کس از این قاعده مستثنی نیست .  در ادامه به هفت نکته برای میلیاردر شدن می پردازیم .

۱. نگرش خود را عوض کنید .

دید شما نسبت به هر اتفاقی باید فراتر از افراد دیگر باشد . هنگامی که بیشتر مردم تنها درخت‌ها را می‌بینند ، شما می بایست کل جنگل را ببینید . بدین صورت است که می توانید مسیر اهداف خود را پیدا کنید . با تجسم آینده و اهداف خود ، به روش‌های گوناگون می‌توانید به آرزوهای خود برسید .

شما می بایست پیش از رسیدن به اولین دارایی ، بتوانید خصوصیات شخصیتی خود را کشف کنید . آگاهی داشتن حقیقت در خصوص خودتان همواره راحت ترین کار نمی باشد .  برخی اوقات ، شاید در یک روز زمانی بزرگ‌ترین دشمن و زمانی نیز بهترین دوست خود شوید . با این حال ، تغییر نگرش خود لازمه دستیابی به مال و ثروت است .

۲. به صورت خستگی‌ناپذیر پول پس‌انداز نمایید .

تعدادی از افراد هستند که حقوقشان برای زندگیشان کافی نیست . به هر حال ، شما باید تا جایی که می‌توانید پس‌انداز نمایید ، حتی اگر مقدار آن بسیار اندک باشد . روش های گوناگونی برای پس‌انداز کردن وجود دارند . شما باید علاوه بر  کشف ویژگی خاص خود اقدام به گردآوری مال و ثروت کنید . حتی اگر درآمد ثابتی نیز داشته باشید ، باید برای پس‌انداز کردن ، قوانینی در نظر بگیرید . خواه با ۵۰ دلار ، خواه با ۵۰۰ دلار پس‌انداز در ماه می توانید این پروسه را شروع کنید ، به بهترین روش تلاش کنید و این پول را سرمایه‌گذاری نمایید .

۳. از میلیاردرها یاد بگیرید .

معمولا افراد دوستان پایه ای را پیرامون خود جمع نکرده‌اند . اکثر مواقع با این افراد در خواربارفروشی ، ورزشگاه ، مدرسه ، محل کار و … آشنا می‌شویم . با بیشتر شدن روابط دوستانه در بین ما و آنها ، اعتماد به دوستان نیز زیاد می شود . به هر حال ، در بیشتر‌ مواقع آنها میلیاردر نمی باشند و نمی‌توانند به شما کمکی در این خصوص کنند . آنها حتما رویای ثروتمند شدن را امکان پذیر نمی دانند . به جای آن از میلیاردر‌ها یاد بگیرید . با حذف کردن این رابطه ها به دنبال پیدا کردن افرادی باشید که پله ای برای ترقی شما در آینده خواهند شد .

۴. زیاده‌ خواهی در کسب ثروت

برای اینکه ثروتمند شوید ، شما اول باید نکاتی در مورد آن بیاموزید . این بدان معناست که شما باید خود را در شرایطی قرار بدهید که پیش از این تجربه ی آن را نداشته اید . مثلا شما می‌توانید رانندگی با یک اتومبیل جدید را امتحان نمایید ، از یک دلال معاملات بانکی درخواست کنید تا یک خانه گران قیمت را به شما نشان بدهد یا یک براونی از بهترین قنادی شهر خود خریداری کنید .

خیلی از این اعمال ، موجب نمی شود حساب پس‌انداز شما خالی شود . در واقع برخی از آنها رایگان می باشند . اگر دوست دارید رویا‌های مالیتان محقق شود ، باید به جایی بروید که ۹۷ درصد از مردم تمایل ندارند به آنجا بروند .

۵. ثروتمند شدن خود را باور داشته باشید .

اگر ایمان دارید که می‌توانید میلیاردر شوید ، پس قدرت تحقق آن رویا را نیز به دست خواهید آورد . به هر حال ، اگر شما این آرزو را برای خود محال می‌دانید و دیگران را مستحق ثروتمند شدن می‌بینید ، هرگز پولدار نخواهید شد . همچنین ،  همیشه افراد ثروتمند را موفق بدانید . افرادی که از پول متنفر هستند احتمالا نمی توانند پولدار شوند .

بهترین روش برای انجام این کار شناخت مداوم خود و ماهیت پول و ثروت است . شما می‌توانید برای رسیدن به هدف خود کتاب‌هایی را مطالعه کنید که توسط افراد میلیاردر نوشته شده‌اند . با دریافت آموزش تمام عیار و الهام گرفتن همیشگی از دیگران ، شما قادر به کسب ثروتی خواهید بود که در پی آن بوده‌اید .

۶. خدمت خود را گسترش دهید .

ثروت مادی مجموع سهم کلی شما نسبت به جامعه است . برای فهمیدن روش ارزش‌گذاری برای تعداد بسیاری از افراد در مدت زمان کمتر شما متوجه خواهید شد که می‌توانید همیشه بر کیفیت و کمیت خدمت خود اضافه کنید . مردم منتظر خدمت‌رسانی دیگران هستند . هنگامی که وقت کمک‌ کردن به دیگران می شود ، شما باید همه دارایی خود را برای انجام این کار بدهید . به تحسین مردم فکر نکنید .

۷. همه فرصت‌ها را به دست آورید .

در پیرامون شما ، هر کجا که زندگی کنید ، همواره فرصت‌هایی بسیاری وجود دارد . جامعه خیلی به کمک‌ شما احتیاج دارد . صرفا با باز کردن ذهن و قلب خود به سمت این فرصت‌ها ، می‌بینید که امکان سود بردن از آنها در زمان مناسب وجود دارد . همچنین شما نمی‌توانید با نه گفتن به فرصت‌ها انتظار داشته باشید میلیاردر شوید . شما باید هر فرصتی را که به دست می آورید به خوبی از آن استفاده کنید . گاهی منافع مالی به سرعت حاصل نمی‌شود اما با کاشت مداوم دانه‌ها‌ ، سرانجام شاهد محصولی پر بار خواهید بود .

پول نتیجه برداشت محصول شما است . همه دارایی‌هایتان از نسبتی مستقیم با فعالیت‌های شما برخوردار است . انجام هر کار تا آخرین توان و داشتن یک هدف برجسته و بزرگ در تمام طول زندگی ، می‌تواند شما را ثروتمند کند. تمایل به کسب ثروت در نهایت باعث می‌شود تا چنانچه آماده‌اید پولدار شوید. هر چه بیشتر دانه  (خدمت) بکارید ، گیاهان  (پول) بیشتری نیز خواهید داشت .

Check Also

دروغ هایی که شما را از رسیدن به موفقیت باز می دارد .

حتما علاقمند هستید در زمینه ی تبدیل شدن به یک میلیاردر آگاهی داشته باشید و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × یک =