توصیه های کلیدی که باید پیش از سرمایه گذاری در ارز دیجیتال در نظر داشته باشید .

افراد بسیاری بر این باورند که ارز دیجیتال جعلی می باشد و از دید آنها پلتفرم‌های مبادله این ارز‌ها دارای امنیت نمی باشند . این افراد تصور می‌کنند که با وارد شدن به دنیای ارز دیجیتال ، با ضرر‌های سنگینی روبه رو می شوند ؛ در حالی که صنعت ارز دیجیتال روز به روز در حال پیشرفت می باشد . دارایی‌های دیجیتال بسیاری به جز بیت کوین و آلتکوین‌ها (altcoin) نیز وجود دارد و انتخاب پلتفرم مناسب برای معامله آنها دارای اهمیت بسیار زیادی است . جهت سرمایه گذاری در ارز دیجیتال  می بایست قوانین و توصیه‌هایی را دنبال کنید تا بتوانید به موفقیت دست یابید .

راهنمای جامع سرمایه گذاری در ارز دیجیتال

مفهوم ترید ارز دیجیتال مفهومی است که دارای پیچیده‌هایی می باشد و اگر تمایل به سرمایه گذاری در ارز دیجیتال داشته باشید می بایست با مفاهیمی همچون بلاک چین و طریقه ی کار بیت کوین و ماینر‌ها (miner) آشنا باشید . در این مقاله ، قصد داریم توصیه‌هایی کامل به منظور سرمایه گذاری در ارز دیجیتال در اختیار شما عزیزان قرار دهیم .

۱. اقدام به سرمایه گذاری نکنید مگر اینکه به اندازه کافی پول داشته باشید

سرمایه گذاری در ارز دیجیتال همیشه سود‌ده نمی باشد و در برخی مواقع امکان دارد نوسانات بازار بر خلاف انتظار شما جلو رود . در این حالت می بایست پول کافی برای مخارج زندگی خود داشته باشید و مجبور نباشید از سرمایه گذاری خود بردارید و دچار ضرر شوید . با اینکه هر وقتی که بخواهید ، می‌توانید پول خود را از این فضا برداشت نمایید ، اما به منظور جلوگیری از ضرر می بایست صبر پیشه کرد . هیچگاه با وام سرمایه گذاری نکنید و بیشتر از آنچه که در توانتان است نیز ریسک نکنید.

۲. پیش از سرمایه گذاری می بایست دانش کافی داشته باشید

مفهوم سرمایه گذاری در ارز دیجیتال مفهوم تازه و پیچیده‌ای می باشد که در تعداد زیادی از کشور‌ها زیاد به آن توجه نشده است ؛ بنابراین پیش از سرمایه گذاری می بایست دانش کافی داشته باشد و پلتفرم‌های مناسبی را برای معامله برگزینید . اگر آشنایی مناسبی به سرمایه گذاری در این فضا نداشته نباشید ، نمی‌توانید به موفقیت برسید . البته برای سرمایه گذاری در ارز دیجیتال احتیاجی نیست که حتما حرفه‌ای باشید ؛ اما می بایست از مبانی و اصول کار آگاهی داشته باشید .

۳. یافتن فرصت‌های گوناگون

اگر قصد سرمایه گذاری در ارز دیجیتال را دارید ، می بایست موقعیت‌های مختلفی را برای سرمایه گذاری بیابید . سرمایه گذاری تمام دارایی‌ها در یک مکان و بر روی یک چیز کار صحیحی نیست و ریسک بسیار بالایی دارد . به روز باشید و در خصوص قیمت تمامی ارز‌ها اطلاعات داشته باشید . اگر در ارز‌های دیجیتال متنوعی سرمایه گذاری نمایید ، در مواقع سخت محافظت خواهید شد و همیشه فرصت جبران خواهید داشت .

۴. پلتفرم خود را بیابید

پلتفرم‌های گوناگونی در سراسر دنیا وجود دارند که اساسا چارچوب‌هایی شبکه‌ای می باشند و از طریق آنها می‌توانید بیت کوین خود را با سایر ارز‌های دیجیتال مبادله نمایید . از جمله ارز‌های دیجیتال معروف می‌توان بیت کوین ، اتریوم (ethereum) ، لایت کوین (litecoin) ، ریپل (XRP) و … را نام برد .پلتفرم‌های قدیمی و معروف دارای نما‌های کمتری هستند ، اما اغلب دارای ریسک کمتری از پلتفرم‌های جدید هستند . ولی ، پلتفرم‌های جدید نما‌ها و ویژگی‌هایی خارق العاده ای را ارائه می‌دهند که در این بین می بایست به انتخاب پلتفرم مناسب و ایمن بپردازید .

۵. تحقیق خود را انجام دهید

برخی از ارز‌های دیجیتال دارای موفقیت بسیاری هستند و تقریبا هیچگونه مشکل امنیتی ندارند . بیشتر افراد پیش از سرمایه گذاری در ارز دیجیتال به مطالعه در وبلاگ‌ها و فروم‌ها می‌پردازند . همیشه می بایست در جا‌هایی همچون توییتر مطالعه کنید و از اخبار و آخرین وضعیت ارز‌های دیجیتال مطلع باشید .

ردیت (Reddit) نیز پلتفرمی عالی جهت یافتن اطلاعات در این زمینه می باشد . در فروم‌های تخصصی و تلگرام نیز می‌توان اطلاعات مفیدی را در این زمینه به دست آورد . اما قطعا بیشترین اطلاعات را می‌توان از گوگل کسب کرد . همیشه اطلاعات و منابع را بررسی کنید و در خصوص صحت آنها پیگیر باشید .

۶. در خصوص فعالیت‌های کلاه‌بردارانه محتاط باشید

پلتفرم‌های ارز دیجیتال از سوی مقام ویژه ای مانند بانک مرکزی تحت کنترل نیستند و در سال‌های گذشته نیز کلاه‌برداری و مسائل امنیتی بسیاری را در این فضا مشاهده کرده ایم . بنابراین همواره بایستی محتاط باشید و از وقوع حوادث ناخوشایند جلوگیری نمایید . همواره به مطالعه در مورد آخرین حمله‌ها و روند‌ها در این زمینه بپردازید . همواره به پیشنهاد‌های غیر منطقی و سود زیاد شک کنید و آدرس وبسایت‌ها را با دقت مورد بررسی قرار دهید و مراقب فیشینگ باشید . صرافی‌های معتبر را مورد استفاده قرار دهید و هیچگاه اعتماد به نفس خود را از دست ندهید .

۷. به دنبال پیدا کردن افراد باتجربه و قابل اعتماد باشید 

صنعت ارز دیجیتال با رشد زیادی روبه رو شده است و از سوی دیگر ، تعداد کلاه‌برداران نیز در این زمینه افزایش پیدا کرده است . اگر زمان کافی برای تحقیق ندارید ، بایستی افرادی باتجربه و قابل اعتماد را بیابید و سوالات خود را از آنها بپرسید . افراد و شرکت‌های بسیاری وجود دارند که شما را در این فضا راهنمایی می‌نمایند . تلاش کنید همیشه توصیه‌های معتبر‌ترین آنها را مورد استفاده قرار دهید تا بتوانید به طور موفقیت‌آمیزی به سرمایه گذاری در ارز دیجیتال مشغول شوید .

۸. به تحلیل سرمایه گذاری بپردازید 

اگر فقط بر قیمت ارز‌های دیجیتال تکیه کنید ، ضرر خواهید کرد . باید پیشرفت هر پروژه را در نظر بگیرید . برای شناخت پیدا کردن از رشد یک ارز می بایست حجم بازار آن را متوجه شوید . ارزی که حجم بازار بالایی دارد اما رشد زیادی نکرده است ، از ارزی که دارای حجم بازار اندکی است ، برای سرمایه گذاری مناسب‌تر می باشد .

قیمت عرضه اولیه نیز باید مدنظر قرار گیرد . اگر قیمت یک ارز به نسبت قیمت عرضه اولیه آن بسیار کاهش پیدا کرده است ، به احتمال زیاد کلاه‌برداری می باشد . از سوی دیگر ، ارز‌هایی نیز که رشد بسیاری نموده اند ، احتمالا دیگر رشد آنچنانی نخواهند داشت . برای سرمایه گذاری در ارز دیجیتال باید خیلی محتاط باشید و عوامل زیادی را مورد توجه قرار دهید .

۹. نتیجه را پیگیری و ارزیابی کنید

همیشه پیگیر عملکرد سرمایه گذاری خود باشید . ببینید که پول از دست داده‌اید و یا سود نموده اید . تحلیل دقیقی را در این حیطه انجام دهید و اطلاعاتی معنی‌دار را بیابید . پیگیری نتیجه در این فضا کار ساده ای نیست و ترید ارز دیجیتال فرآیندی پیچیده می باشد . البته امروزه توسعه‌دهنده‌ها ابزار‌های هوشمند و مفیدی را فراهم کردند که استفاده از این ابزار‌ها ، کار را اندکی آسان تر نموده است .

Blockfolio و Delta دو مورد از این ابزار‌ها می باشند که بسیار موثر بوده‌اند ، بنابراین دائما سرمایه گذاری خود را تحت نظارت داشته باشید و از نما‌های این ابزار‌های پیشرفته بهره بگیرید تا بهترین نتیجه را به دست آورید و تبدیل به سرمایه‌گذاری موفق شوید .

۱۰. از امنیت ارز‌های دیجیتال خود اطمینان حاصل کنید

بازار ارز دیجیتال هنوز قانون‌گذاری نشده است و این صنعت نیز هر روزه در حال گسترش می باشد . می بایست بسیار در این محیط محتاطانه عمل کرد و همواره مراقب کلاه‌بردار‌هایی بود که می‌خواهند به دارایی‌های شما حمله نمایند . هیچگاه دارایی ‌های خود را به شکل آنلاین ذخیره نکنید و از کیف پول‌های معتبر استفاده نمایید . کیف پول‌های سخت افزاری همچون لجر نانو اس (Ledger Nano S) در این بین می‌توانند بسیار کمک کننده باشند و یک لایه امنیت اضافی به وجود آورند . همواره به روز باشید و از آخرین مسائل و روند‌های این صنعت مطلع باشید .

۱۱. به همهمه‌ها و شایعه‌ها توجه نکنید 

افراد بسیاری قصد دارند شما را بی انگیزه کنند و از بی‌ارزشی ارز‌های دیجیتال صحبت می‌کنند . آنها بیان می دارند که این ارز‌ها فقط تبلیغات اغراق‌آمیز هستند . این ارز‌ها در بسیاری از کشور‌های جهان خیلی شناخته شده نمی باشند ؛ اما از سوی دیگر مشاهده می کنیم که بسیاری از شرکت‌ها و بانک‌های برجسته وارد این فضا شده‌اند و پروژه‌هایی در این حیطه راه اندازی کرده‌اند .

بسیاری از کارشناسان معتقدند که امسال حجم معاملات ارز‌های دیجیتال بسیار بالا خواهد رفت ؛ پس به احتمال زیاد امسال زمان مناسبی برای سرمایه گذاری در ارز دیجیتال باشد . بنابراین به شایعه‌ها و سر و صدا‌ها گوش نکنید و همواره از افراد قابل اعتماد و باتجربه کمک بخواهید .

۱۲. دنباله روی گروه‌های مرسوم و بی استفاده نباشید

امروزه تعداد زیادی از گروه‌های فیسبوک را مشاهده می کنیم که ظاهرا در حیطه ارز دیجیتال فعال هستند و توصیه هایی به افراد می‌دهند . اگر بسیاری از این گروه‌ها را به طور عمیق بررسی کنیم ، خواهیم دید که هیچ چیز مفید و یا استراتژی  خاصی را آموزش نمی‌دهند و فقط هدف آنها کسب درآمد از افرادی است که دور و بر آنها جمع شده‌اند .

می بایست صادقانه بگوییم که تریدر‌ها و سرمایه گذاران حرفه‌ای وقتی برای نظارت بر شما ندارند . مشاورین برجسته نیز برای این منظور هزینه‌های بسیار زیادی دریافت می کنند ، بنابراین ابتدا باید مواضع و هدف خود را مشخص نمایید و ببینید چه نسخه‌ای مناسب وضعیت شما می باشد .

۱۳. ریسک‌ها را شناسایی کنید

فناوری‌های زیربنای ارز دیجیتال بسیار نوپا می باشند و ریسک‌های بسیاری در این بین وجود دارد که پیش از سرمایه گذاری در ارز دیجیتال باید آنها را شناخت . نوسانات و کلاه‌برداری‌ها از ریسک‌های شناخته شده در این محیط است اما خود فناوری بلاک چین نیز در این بین ریسک‌هایی دارد که باید مدنظر قرار داد .

ارز‌های دیجیتال دارای نوسانات بسیاری هستند و در برخی مواقع ارزش یک ارز در طول یک سال ۸۰ درصد ریزش می‌کند . همیشه از قیمت‌ها اطلاع داشته باشید و از پیشنهاد‌های سود‌آوری که در این فضا داده می‌شود، اجتناب کنید . بلاک چین با باگ و مشکلات خاص خود روبه رو است و کلاه‌برداران نیز همواره در این فضا منتظر فرصت هستند . پس اگر توان از دست دادن پول ندارید ، ریسک نکنید و وارد این محیط نشوید .

۱۴. زمان مناسب را بشناسید

تعداد زیادی از افراد در خصوص زمان مناسب برای سرمایه گذاری در ارز دیجیتال شک دارند . باید بگوییم که تشخیص زمان مناسب در این فضا بسیار سخت است زیرا این بازار با نوسانات بسیاری مواجه است . آمار حاکی از آن است که فوریه ، مارس و نیمه دوم دسامبر زمان‌های مناسبی برای سرمایه گذاری در ارز دیجیتال هستند . این دوران‌ها مرسوم به بهار آلتکوین‌ها هستند و احتمالا دلایل مالیاتی عامل این موضوع باشند .

۱۵. بازار را بشناسید

اگر قصد دارید به یک صنعت وارد شوید ، می بایست ویژگی‌های بازار آن را مورد توجه قرار دهید . این کار موقعیت‌ها و روزنه‌های تازه ای را به سمت شما باز خواهد کرد . پیش از سرمایه گذاری در ارز دیجیتال می بایست شرایط بازار را بشناسید و تلاش کنید درک درستی از آینده این صنعت کسب کنید .

صنعت ارز دیجیتال بسیار نوپا است و نسبت به بازار‌های سنتی بسیار کوچک می باشد . حجم بازار و معاملات ارز‌های دیجیتال نشان دهنده ی آن است که در آینده احتمال رشد این بازار بسیار زیاد است . بنابراین گمان می رود در نهایت ارزش بازار ارزهای دیجیتال افزایش خواهد یافت .

۱۶. آماده موج سواری باشید

اگر قصد دارید در فضای ارز دیجیتال خوب عمل کنید ، باید از نظر ذهنی آمادگی داشته باشید . نیاز است که به اندازه کافی منطقی باشید و هر موقعیت سختی را مدیریت نمایید . سرمایه گذاری در ارز دیجیتال برای افراد کم جرات توصیه نمی‌گردد . این بازار دارای نوسانات بسیاری است و تا حدود زیادی به دانش ، تجربه و میزان ریسک شما بستگی دارد . اگر تحمل ریسک و نوسانات بالا را ندارید ، به این بازار وارد نشوید . البته اگر تمایل به یک‌شبه پولدار شدن نیز دارید ، این بازار باز برای شما مناسب نیست و برای موفقیت در این بازار باید صبور و خونسرد باشید .

۱۷. از اول برای خود هدف تعیین نمایید

پیش از اینکه اقدام به سرمایه گذاری در ارز دیجیتال و بیت کوین کنید ، باید در زمینه ی آن دارای اطلاعات باشید . این بازار بسیار نوپا است و تشخیص میزان سرمایه‌ای که باید وارد نمایید و زمان ورود بسیار سخت است . روشن است که در بعضی معاملات ارز دیجیتال سود و در بعضی دیگر ضرر می‌کنید اما همیشه باید برای سود و ضرر هدف داشته باشید و در این صورت است که می‌توانید در بازار ارز دیجیتال باقی بمانید .

تعداد زیادی از افراد همچنان به سرمایه گذاری ادامه می‌دهند و حدودی برای این کار در نظر نمی گیرند . این افراد هنگامی که دچار ضرر سنگینی شوند دیگر توان ادامه دادن را نخواهند داشت . بیت کوین نوسانات بسیاری دارد و برای سرمایه گذاری در این فضا همواره بایستی هدف تعیین نمود .

۱۸. باید ترس عقب ماندن از قافله را مدیریت نمایید

اگر به تازگی وارد دنیای ارز دیجیتال شده‌اید ، احتمالا با فشار بسیاری مواجه خواهید شد . تعداد زیادی از افراد نمی‌توانند فشار ذهنی ناشی از ترس عقب افتادن از قافله را مدیریت نمایند و در نهایت همه ی پس انداز خود را از دست خواهند داد . هیچگاه در ارز‌های دیجیتالی که اخیرا رشد بسیاری را تجربه نموده اند سرمایه گذاری نکنید ؛ به این دلیل که احتمالا شدیدا بازگشت خواهند داشت . همواره منتظر بازگشت و رسیدن این ارز‌ها به کف قیمت باشید . در این حالت اگر خرید کنید ، احتمال بازگشت و بالا رفتن قیمت این ارز‌ها بسیار زیاد خواهد بود . حتی تریدر‌های خیلی حرفه‌ای هم نمی‌توانند حرکت‌های بیت کوین را پیش‌بینی نمایند ، بنابراین ترس عقب ماندن از قافله را پیش از سرمایه گذاری مدیریت نمایید .

۱۹. شناختن فناوری 

پیش از سرمایه گذاری در ارز دیجیتال می بایست فناوری و تمامی فرآیند‌ها و ابزار‌های موجود و حتی با نقش ماینر‌ها آشنا شوید و اطلاعات به دست آورید . به مطالعه ویدیو‌های یوتیوب و منابع معتبر بپردازید و بعد از اینکه شناخت کافی کسب کردید ، وارد سرمایه گذاری در این محیط شوید . اگر قصد دارید سرمایه گذاری مستقل و منظم باشید ، همواره بر یادگیری در خصوص الگوریتم‌هایی نظیر الگوریتم اجماع و … متمرکز شوید . این فناوری هر روز در حال پیشرفت است ، بنابراین تا می‌توانید با آنها همگام شوید .

۲۰. داشتن درک درست از عواقب مالیات

فقط شناخت شیوه ی سرمایه گذاری در ارز دیجیتال کافی نمی باشد ، بلکه می بایست برای موفقیت و جلوگیری از مشکلات با قانون‌گذاری و پیامد‌های مالیاتی نیز آشنا باشید . تعداد زیادی از افراد تصور می‌کنند که فقط در صورت به دست آوردن سود از سرمایه گذاری می بایست مالیات پرداخت کنیم ، اما اینگونه نیست و برای هر ترید خود باید به دولت مالیات پرداخت کنید . بنابراین پیش از معاملات باید مسائلی مانند کارمزد صرافی‌ها و مالیات را در نظر گرفت .

۲۱. زمانی وارد بازاری شوید که مشکل نقدینگی نداشته باشد

نقدینگی در بازار ارز دیجیتال به معنای توانایی تبدیل ارز دیجیتال مورد نظر به پول فیات و یا ارز‌های دیجیتال دیگر می باشد . این دقیقا مانند جهان حقیقی است و در جهان حقیقی نیز شما می بایست برای کالا‌های خود خریدار داشته باشید . وقتی که ضرورتی به وجود می آید ، باید بتوانید به سرعت ارز دیجیتال خود را نقد نمایید . اگر ارز دیجیتالی دارید که برای فروش ضروری آن باید مقدار بسیاری از قیمتش کم نمایید تا توجه خریداران را جلب کنید ، ضرر بسیاری خواهید کرد .

۲۲. غلبه بر ترس ، تردید و شک 

اگر از شیوه ی سرمایه گذاری در ارز دیجیتال آگاه هستید ، حالا وقت آن است که سلامت ذهنی خود را رشد دهید و بر ترس ، تردید و شک غلبه نمایید . این احساسات به راحتی می‌توانند افراد را با شکست روبه رو کنند و موقعیت‌های خوب را از آنها بگیرند . هنگامی که یک ارز دیجیتال به قیمت بالایی می‌رسد ، افراد بسیاری اقدام به پخش شایعات و اخبار بی اساس در خصوص آن می‌کنند و سعی در پایین آوردن قیمت آن می‌کنند زیرا این افراد تمایل به خرید آن ارز با قیمتی پایین‌تر دارند . بنابراین سعی کنید انگیزه این افراد را بشناسید و در دام آنها گرفتار نشوید .

۲۳. استفاده از منطق به جای احساسات 

این مشکل رایجی در تمامی کسب و کار‌ها می باشد و بسیاری تمایل دارند به هر آنچه که انجام داده‌اند ، معتقد باشند . این افراد با اینکه وارد موقعیت‌های اشتباهی شده‌اند ، اما اعتقاد دارند که اشتباه نکرده‌اند و سرمایه‌گذاری آنها روزی خوب خواهد شد . در این شرایط است که می بایست احساسات را کنار بگذارید و بر اساس منطق جلو بروید .

اگر می‌بینید که صرافی‌ها ارز دیجیتال مورد نظر شما را از فهرست خارج می‌کنند و یا اعضای تیم آن را حذف می‌کنند ، باید به سرعت اقدام نمایید . داشتن وابستگی احساسی در این مواقع موجب ضرر‌های زیادی می‌شود و این گونه افراد طبیعتا پول بسیاری را از دست خواهند داد .

۲۴. پس از سرمایه گذاری وسواس فکری را کنار بگذارید 

فقط دانستن شیوه ی سرمایه گذاری در ارز دیجیتال کافی نیست و در این بین بایستی مهارت‌های دیگری نیز داشت . شما می بایست در این مسیر بسیار صبور باشید و به خودتان اعتماد داشته باشید . به دست آوردن سریع پول در این صنعت کمیاب است و باید برای به دست آوردن سود صبور بود . برخی اوقات خونسرد بودن بهترین کاری است که در این بازار می‌توانید انجام دهید . پس از سرمایه گذاری در ارز دیجیتال دیگر بیش از حد در خصوص آن فکر نکنید و به سرگرمی و گذراندن اوقات فراغت بپردازید .

۲۵. دینامیک بازار را شناسایی کنید

اگر با شیوه ی سرمایه گذاری در بیت کوین آشنایی داشته باشید ، قطعا شنیده‌اید که ۴۰ تا ۵۰ درصد نقدینگی بازار را بیت کوین تحت پوشش قرار می‌دهد . بنابراین در این بین آلتکوین‌هایی نیز وجود دارند که معامله آنها می‌تواند سود‌آور باشد . اگر دینامیک (dynamic) بازار را به خوبی بشناسید ، می‌توانید از هر ارز دیجیتالی سود به دست آورید .

باید ارتباط میان بیت کوین و آلتکوین‌ها را در این بازار درک نمود . اگر قیمت بیت کوین شدیدا افزایش یابد ، آلتکوین‌ها به احتمال زیاد ثابت می‌مانند و یا با ریزش روبه رو می‌شوند . برعکس ، اگر قیمت بیت کوین کاهش یابد ، قیمت آلتکوین‌ها بسیار بیشتر ریزش خواهد کرد . سلطه بیت کوین در بازار ارز دیجیتال همیشه باید مورد توجه باشد .

۲۶. ایردراپ‌ها را گرد‌آوری نمایید

برخی اوقات می‌توان با تلاش و زحمت اندکی پول کسب کرد ، ولی برای این کار می بایست توجه کافی به آن داشت و تمرکز داشت . اگر از اخبار باخبر باشید و به روز باشید ، می‌توانید از ایردراپ‌ها درآمد به دست آورید . پولی که در ایردراپ‌ها پول به دست می آورید امکان دارد تبدیل به نقطه آغاز حرکت شما برای سرمایه گذاری در ارز دیجیتال تبدیل گردد و سرمایه لازم برای این کار را فراهم کند .

ایردراپ‌ها هدیه‌هایی هستند که اغلب از سوی شرکت‌های جدید داده می‌شوند و نوعی فن بازاریابی برای جلب توجه می باشند . اما می بایست برای شرکت در این ایردراپ‌ها دارای شرایط بود و کار‌های خاصی را انجام داد . کسب این پاداش به شکل رایگان و معمولا با انجام کار‌هایی ساده صورت می‌گیرد و در هر حالت سود‌ده است .

۲۷. به درک درستی از تفاوت میان بازار بورس و ارز دیجیتال برسید

تفاوت بسیاری میان بازار بورس و بازار ارز دیجیتال وجود دارد و بسیاری دچار این اشتباه می‌شوند و حس می‌کنند که بازار بیت کوین و ارز دیجیتال هم چیزی همانند بازار بورس می باشد . برای سرمایه گذاری در ارز دیجیتال حتما باید به تفاوت این بازار با بازار بورس توجه کنید .

در بازار ارز دیجیتال ، یک شرکت اقدام به صدور توکن یا کوین می‌کند و شما اقدام به خرید می‌نمایید . شما فقط توکن این شرکت را خریداری می کنید و در سهام آن شریک نخواهید شد . امکان دارد عملکرد این شرکت خوب باشد اما توکن‌ها یا کوین‌های آن با ریزش قیمت روبه رو شوند . فقط توکن‌های اوراق بهادار هستند که عملکردی شبیه به بورس دارند و افراد را قانونا در سهام شرکت شریک خواهند نمود .

۲۸. هیچگاه خودتان را خوش‌شانس تصور نکنید

فقط دانستن شیوه ی ترید و سرمایه گذاری در ارز دیجیتال کافی نمی باشد و می بایست مقداری در این فضا شانس هم آورد . افرادی وجود دارند که خود را بسیار خوش‌شانس می‌دانند و اقدام به ترید بیش از اندازه در این فضا می‌کنند ؛ اما ترید با رویا تفاوت دارد و اوضاع همیشه مطابق میل ما جلو نمی‌رود .

اگر به گزارش‌ها توجه نمایید و از افراد گوناگون بپرسید خواهید دید که حتی بزرگترین سرمایه گذاران نیز برای موفقیت به میزانی شانس نیازمند هستند . بنابراین با این فرض که خوش‌شانس هستیم نباید اقدام به ترید بیش از اندازه کنیم . برای اینکه یک تریدر خوب باشیم ، همیشه باید در این فضا برای فرصت صبر کنیم .

۲۹. متنوع‌ کردن بیش از اندازه خوب نیست

معمولا توصیه می‌کنند که به سرمایه گذاری در چندین ارز دیجیتال بپردازیم و تمام پول خود را در یک ارز وارد نکنیم تا از موقعیت‌ها بیشترین استفاده را ببریم و ریسک را کم کنیم . برای کم کردن ریسک ، می بایست حداقل در ده ارز دیجیتال گوناگون سرمایه گذاری نمود اما به خاطر بسپارید که متنوع‌سازی بیش از اندازه نیز توان مدیریت و پیگیری دارایی‌ها را خواهد گرفت .

۳۰. طریقه ی انتخاب یک پروژه را بیاموزیم

پیش از سرمایه گذاری در ارز دیجیتال می بایست یک پروژه انتخاب نمود . در انتخاب این پروژه می بایست بسیار دقت نمود ، به این دلیل که یک پروژه خوب و آینده‌دار می‌تواند شما را در دستیابی به اهدافتان کمک کند و بر عکس یک پروژه ضعیف موجب ضرر و زیان خواهد شد . برای شناسایی یک پروژه خوب باید به رسالت آن توجه نمایید ، پروژه‌هایی که رسالت خاصی ندارند احتمالا به موفقیت نمی رسند . تیم این پروژه را باید بشناسید و ببینید که از چه افرادی تشکیل شده است و آیا این افراد قبلا با یکدیگر کار کرده‌اند . در خصوص تاریخ راه‌اندازی و عملی شدن پروژه می بایست اطلاعات داشته باشید و همیشه به روز و از اطلاعات و اخبار مطلع باشید .

نتیجه‌گیری

قرار است ارز‌های دیجیتال در آینده جایگزین ارز‌های فیات گردند و اگر تصمیم داشته باشید وارد این فضا شوید ، باید پیش از اینکه این بازار خیلی بزرگ گردد اقدام کنید . برای یادگیری شیوه ی سرمایه گذاری در ارز دیجیتال باید از مبانی شروع کنید و سپس به تدریج پیشرفت کنید و به سوی اطلاعات دقیق و جزئیات بروید . مفهوم ارز دیجیتال مفهوم پیچیده‌ای می باشد و پیش از یاد گرفتن چند و چون کار نباید وارد این فضا شوید .

برای اینکه تبدیل به تریدر و سرمایه گذار موفقی شوید ، باید در زمینه‌های گوناگونی در این بازار به تحقیق بپردازید و توصیه‌های مذکور در این مقاله را نیز جدی بگیرید .

Check Also

دروغ هایی که شما را از رسیدن به موفقیت باز می دارد .

حتما علاقمند هستید در زمینه ی تبدیل شدن به یک میلیاردر آگاهی داشته باشید و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 − 10 =