دروغ هایی که شما را از رسیدن به موفقیت باز می دارد .

حتما علاقمند هستید در زمینه ی تبدیل شدن به یک میلیاردر آگاهی داشته باشید و روش های رسیدن به آن را بدانید ، اما احتمالا در درون خود فکر می کنید که تبدیل شدن به یک سرمایه‌گذار موفق مسیر مناسبی برای ثروتمند شدن نیست . در صورتی که همچین طرز فکری دارید ، به احتمال زیاد در حال دروغ گفتن به خودتان هستید .  تعداد زیادی از افراد در ضمیر ناخودآگاه خود به خودشان دروغ می‌گویند تا دچار ریسک و شکست احتمالی نشوند . با این عمل باعث می شویم نتوانیم چیزهای جدید را کشف کنیم و از دستیابی به بالاترین قابلیت خود دوری کنیم .

در ادامه این مقاله ، ۸ دروغی که موجب می شود افراد را از تبدیل شدن به یک تریدر و یا سرمایه‌گذار موفق دور کند ، بیان می کنیم تا آگاه شوید که آیا این موارد در شما نیز وجود دارد یا نه !

۱. می‌خواهم با پولدار شدن به خوشبختی دست پیدا کنم .

در صورتی که تصور می‌کنید صرفا به دلیل کسب درآمد و پول معامله می کنید ، در حال فریب دادن خود هستید . در واقع پول صرفا نوعی کاغذ است و داشتن مقادیر زیادی از این کاغذها منجر به خوشبختی و خوشحال شدن شما نخواهد شد .

پول قطعا موجب خوشبختی نمی‌ شود ، ولی این را می دانیم که بی‌پولی قطعا منجر به بدبختی است . پول به شما آزادی و توانایی می دهد تا روی چیزهایی متمرکز شوید که خوشبختی و شادی را برای شما به وجود می آورد . پس به جای این که تمرکزتان را روی کسب پول برای خوشبختی بگذارید ، روی کارهایی متمرکز شوید که هنگامی که به ثروت رسیدید  امیدوارید آنها را انجام دهید و چیزهایی که بعد از پول داشتن می خرید و سبک زندگی که با داشتن زمان کافی خواهید داشت . به پول طوری نگاه کنید که ابزاری برای رسیدن به  زندگی مورد نظرتان است ، نه چیزی که زندگی‌ خود را وقف داشتن آن می‌کنید .

۲. برای رسیدن به موفقیت احتیاج به مدرک دانشگاهی دارم .

خیر ، مطمئنا به این شکل نیست . با وجود اینکه تحصیلات دانشگاهی قادر است در شغل شما تاثیر بگذارد ، اما هنگامی که حرف از سرمایه‌گذاری در بازار ارز دیجیتال و بازارهایی از این قبیل می شود ، مدرک دانشگاهی صرفا یک تکه کاغذ می باشد . در صورتی که آن تکه کاغذ را نداشتید ، بدان معنا نیست که نمی‌توانید در بازار ارزهای دیجیتال به موفقیت برسید .

همچنین تعداد زیادی از افراد بر این باور هستند که مدرک دانشگاهی‌ ، موجب می گردد برای یک سرمایه‌گذار بزرگ بودن واجد شرایط شوند . اما بدین شکل نیست ، به ویژه این روزها که دانش شما می‌تواند در یک حوزه ی خاص از طریق اینترنت و به صورت تجربی و خودآموز رشد زیادی داشته باشد و برای همه نیز در دسترس می باشد .

۳. برای اینکه پولدار شویم نیاز به پول داریم .

اکثر افراد به اشتباه تصور می‌کنند که برای دستیابی به موفقیت در بازار ارزهای دیجیتال ، باید با مبالغ بسیار زیاد اقدام کنند . با اینکه مبالغ بالا ، برای کسب سودهای بزرگتری کمک کننده هستند ، اما داشتن آنها ضرورتی ندارد . تنها مدت زمان بیشتری برای بیشتر کردن‌ ثروت و داشتن یک حساب بانکی پر پول احتیاج خواهید داشت .

یکی از مزیت های سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال این است که سرمایه ی زیادی نیاز ندارد . ممکن است شما نیز با پول کمی اقدام کنید اما در صورتی که سودهای خودتان را به سرمایه اصلی اضافه کنید ، می توانید معاملات با حجم بالاتری را انجام دهید و در نهایت سودهای بزرگتری به دست آورید .

۴. من به اندازه کافی زمان ندارم .

یکی از کسل کننده ترین بهانه‌هایی که هر فرد می تواند بیاورد این مورد است که مردم برای موفق نشدن دارند که گفتنی است اصلا درست نیست . اگر زمان کافی دارید که تلویزیون تماشا کنید یا در اینستاگرام بچرخید ، زمان کافی برای معاملات ارزهای دیجیتال را نیز خواهید داشت . حتی اگر شغلی دارید یا اینکه دانشجو هستید ، می‌توانید آخر هفته‌ها و شب‌ها را به مطالعه و تحقیق اختصاص دهید .

اگر واقعا می خواهید به سبک زندگی رویایی خود دست یابید ، می بایست کارهایی که برای شما ارزشمند است در اولویت قرار دهید . سرو سامان دادن به برنامه زندگی و کاری‌تان ، قسمت بسیار مهمی از رسیدن به موفقیت در هر زمینه‌ای می باشد .

۵. من دیگر پیر شده‌ام .

تعداد زیادی از افراد وقتی مطالبی در خصوص موفقیت مالی می خوانند و متوجه می‌شوند اطلاعات زیادی برای سرمایه‌گذاری موفق وجود دارد که باید یاد بگیرند ، فورا به این فکر می‌ کنند که “من دیگر برای این کارها پیر شده‌ام” . این نگرش کاملا اشتباه است . این درست است که آغاز کار در جوانی زمان بیشتری برای پیشرفت در اختیار آدمی قرار می دهد ، اما اینجا هالیوود نیست که مجبور باشید در جوانی بازنشسته شوید .
خیلی از سرمایه‌گذاران موفق در سنین بالا اقدام به سرمایه گذاری کرده اند ، بسیاری دارای شغل ثابت بودند و یا خانواده‌ای که وقت زیادی از آنها می‌گرفت ولی با این حال ادامه دادند و به موفقیت رسیدند .
در این بخش خواسته و اراده شما مدنظر است . اگر واقعا می‌توانید صرفنظر از همه شرایط ، برای یادگیری و پیشرفت در اینکار زمان صرف کنید و ذهن‌ بازی داشته باشید موفقیت شما قطعی خواهد بود .

۶. ارز دیجیتال پر ریسک است .

بله ، معاملات ارز دیجیتال قطعا ریسک زیادی دارد ، اما برای افرادی که در زمینه ی آن هیچ تحقیق و مطالعه ای نکرده است . در زندگی برای همه ی کارهایی که هیچ شناختی از آن ندارید ، قطعا ریسک زیادی وجود دارد . اگر بخواهید بدون یاد گرفتن شنا در وسط اقیانوس شنا کنید ، ریسک بزرگی کرده‌اید ، اما شخصی که شنا را یاد گرفته و تجربه ی آن را دارد ، ریسک زیادی برایش ندارد .

ترید کردن می‌تواند پول زیادی در اختیار شما بگذارد ، به صورتی که هیچ کسب‌وکاری این مقدار بازدهی را به شما نداده باشد . بنابراین با وجود این قابلیت دستیابی به سود بالا ، آیا ارزش ریسک کردن را ندارد ؟
هیچ تغییری در حقیقت پرریسک بودن ارزهای دیجیتال ایجاد نخواهد شد ، اما می‌توانید کاری کنید که ریسک آن خیلی کم شود . به عنوان مثال می‌توانید در زمینه ی بازار به خوبی تحقیق کنید و ارزهای دیجیتال را به خوبی بشناسید ، با معاملات کوچکی کار را آغاز کنید ، تا بدین صورت از تجربیات خود برای کاهش ریسک معاملات بعدی استفاده کنید . یادگیری موجب افزایش قدرت شما می شود و ریسک را تا حد زیادی تقلیل می دهد .

۷. کل سرمایه‌ام را از دست می دهم .

درست است ، ممکن است ضرر بسیار سنگین را متحمل شوید و مقدار زیادی از سرمایه تان را از دست دهید . باید یاد بگیرید با کل سرمایه خود معامله نکنید . حتی موفق‌ترین تریدرها نیز همچین کاری را نمی‌کنند و درآمد خود را از راه‌های گوناگون کسب می کنند .

۸. آغاز اینکار سخت است .

کارهای تازه و مسائلی که هنوز فرا نگرفته‌اید ، همیشه اندکی ترسناک خواهند بود . در کل ، ما مهارت بسیاری در دروغ گفتن به خودمان داریم تا از کارهای خاصی که موجب برهم خوردن آرامش‌مان می‌شود دوری کنیم ، در حالی که کارها موجب می شود پیشرفت کنیم . (دور شدن از محدوده آسایش)

این دروغ‌ها و باورهای نادرست فقط ما را پایین نگه می دارند و فرصت پیشرفت را از ما می گیرند . در صورتی که همین الان اقدام کنید ، بدترین چیزی که ممکن است اتفاق بیفتد به نظرتان چیست ، بهترین اتفاق چطور ؟ وقتی این پاسخ‌ها را بررسی نمایید ، فکر می‌کنم به پاسخ خود می رسید .

Check Also

نکات مهمی که می تواند به شما کمک کند در دهه ۳۰ سالگی تبدیل به میلیاردر شوید !

برای میلیاردر شدن احتیاجی نیست که “مارک زوکربرگ” بعدی یا مدیر اجرایی جدید اپل باشید …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده − شش =