۸ استراتژی برای کسب سود در بازارهای مالی!

هر سرمایه گذار در طول دوره سرمایه گذاری خود با بحرانهای اقتصادی بسیاری مواجه است. قبل و بعد از شروع بحران کرونا، بسیاری برای خود دارای برنامه و طرح سرمایه گذاری بوده و هستند و گاها مطمئن هستند که اشتباهات گذشته را تکرار نخواهند کرد. اما یکی از مسائل مهم برای هر سرمایه‌گذاری این است که سرمایه خود را حفظ کند. بنابراین با توجه به تحقیقات انجام شده در مورد وضعیت موجود لیستی از استراتژی‌هایی که در حال حاضر باید مورد استفاده قرار گیرد را با شما به اشتراک میگذاریم این استراتژی‌ها برای بازار‌های مختلف از جمله بازار ارز دیجیتال هم می‌تواند مورد استفاده قرارگیرد.

۱- پایبندی به استراتژی

همانطور که میدانید پشتکار و ثبات از مهمترین فاکتورهای موفقیت محصوب میشود بنابراین نکته‌ای که بسیار مهم است و باید در ابتدا به آن اشاره کرد، این است که اگر دارای یک استراتژی هستید، باید به آن پایبند باقی بمانید. البته لازم است که گاهی این استراتژی را بر اساس شرایط بازارتنظیم و تعدیل کنید و تغییراتی در آن بدهید، اما هرگز مجاز به رها کردنش نیستید.

۲- نگهداری پول نقد برای مواقع بجرانی

اگرچه در دورانی که حکومت‌ها شروع به چاپ پول کرده‌اند، نگه داشتن پول نقد ممکن است زیاد جذاب نباشد، اما تریدر‌های حرفه‌ای همواره مقداری پول نقد در پورتفولیوی خود دارند؛ زیرا ممکن است موقعیت‌های عظیم سرمایه گذاری به صورت ناگهانی پیش آید و در این مواقع می‌توان از این پول نقد حداکثر استفاده را برد.

۳- خرید طلا

و از زمانی که ثروتمند‌هایی مانند وارن بافت (Warren Buffet) را دیده‌ایم که به سمت طلا رفته‌اند، خوشبینی همه نسبت به طلا بیشتر شده است. میدانیم که وارن بافت دنباله‌روی بازار نیست و در واقع جزورهبران بازار محصوب میشود و لازم است حرکات امثال این افرادرا زیر نظر داشت. این افراد برجسته به خوبی بر این نکته واقفند که چاپ پول می‌تواند به اقتصاد لطمه بزند و ارزش آن ارز فیات را پایین بیاورد.

۴- خرید بیتکوین

با توجه به عملکرد خوب بیتکوین در سال ۲۰۲۰ بعضی بیت کوین را طلای دیجیتال می‌نامند؛ بیت کوین دارای ویژگی‌هایی است که طلااز آن بی بهره است. بیت کوین کمیاب است و تنها ۲۱ میلیون بیت کوین در نهایت موجود خواهد بود. این ارز دیجیتال دارای قابلیت تقسیم است و مرز نمی‌شناسد و به آسانی می‌توان آن را به هر جای جهان انتقال داد. در واقع بیت کوین سرمایه گذاری خوبی است که باید مورد توجه قرار بگیرد.

۵- با استفاده از صندوق‌های قابل معامله در بورس، متنوع‌سازی ایجاد کنید

یکی از بهترین روش‌های متنوع‌سازی در سرمایه‌گذاری امروز، استفاده از صندوق‌های قابل معامله در بورس است . با استفاده از این صندوق‌ها می‌توان سرمایه گذاری خود را متنوع کرد و تنها به یک دارایی اکتفا نکرد.این یعنی پیروی ازجمله معروف “همه تخم مرغ‌ها را در یک سبد نگذارید” با استفاده از این صندوق‌ها حتی می‌توان سرمایه گذاری خود را به یک کشور محدود نکرد و از اقتصاد کشور‌های مختلف بهره گرفت.

۶- خرید استیبل کوین

اگر علاقه‌ای به نگهداری پول خود در بانک‌ها ندارید و تحمل نوسانات بیت کوین را هم ندارید، استیبل کوین‌هایی مانند تتر (Tether) را خریداری کنید. استیبل کوین به کوین‌هایی گفته می‌شود که دارای ارزش ثابت هستند و تحت پشتیبانی ارز‌های فیات، طلا و چیز‌های دیگر هستند. انتقال این استیبل کوین‌ها راحت است و دارای نوساناتی مثل نوسانات بیت کوین هم نیستند. می‌توان استیبل کوین‌های خود را سرمایه گذاری کرد و از آنها سود ثابت کسب کرد. سودی که در اینجا حاصل می‌شود، بسیار بیشتر از سودی است که بانک به سپرده‌های ما می‌دهد.

۷- خرید شاخص S&P 500

دو پناهگاه در برابر تورم وجود دارد. این دو پناهگاه، طلا و سهام هستند. تاریخ نشان داده است که شاخص S&P 500 در زمان افزایش عرضه پول، یکی از بهترین پناهگاه‌ها بوده است. این شاخص متشکل از سهام معتبر‌ترین شرکت‌های ایالات متحده است و به شدت در برابر تورم مقاوم است.

۸- صبور باشید

اگر تریدر روزانه نیستید، هر روز قیمت‌ها را رصد نکنید. وقتی که شما پول لازم ندارید و نمی‌خواهید ترید کنید و از موقعیت خود بیرون آیید، تماشا کردن قیمت‌ها چه فایده‌ای دارد. افرادی مانند وارن بافت دیدی بسیار بلند مدت به نسبت سرمایه گذاری دارند و طبیعتا اگر اقدام به سرمایه‌گذاری بلند مدت کنید، اصلاح در پورتفولیوی شما روی می‌دهد و باید آن را مد نظر قرار دهید و تحمل کنید.

سخن آخر

همیشه برای انجام هر کارهایی ریسک‌هایی مطرح است. چه پول خود را سرمایه گذاری کنیم و چه آن را سرمایه‌گذاری نکنیم، باز ریسک‌هایی وجود دارد. هیچ کس نمی‌داند که وضعیت بازار در آینده چگونه خواهد بود. اما حقیقت این است که پول در حال حاضر در تعقیب دارایی‌های خاصی است و ممکن است ماندن در پول نقد پرریسک باشد. البته همان طور که گفته شد، همه باید با ریسک خود سرمایه‌گذاری کنند وبه هیج وجه بازار را نمی‌توان پیش‌بینی کرد.

Check Also

۵ اشتباه در سرمایه گذاری که به عنوان یک توسعه دهنده مرتکب می شوید!

وقتی تازه شروع به سرمایه گذاری می کنید ، در ابتدا اشتباهات در سرمایه گذاری …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *