دلایل تغییر آدرس کیف پول بیت کوین

جهت شناخت و درک کردن سیستم تغییر آدرس بیت کوین ، اول می بایست با مفهوم آدرس بیت کوین آشنایی پیدا کنید .

آدرس بیت کوین رشته ای از اعداد و حروف است که اغلب میان ۲۶ تا ۳۵  کاراکتر در این آدرس وجود دارد . همانند این رشته ی کاراکتری :

0a1c0b1ec0ac55a45b1555202daf2e08419648096f5bcc4267898d420dffef87

هر آدرس از دو کلید با اسم های کلید عمومی و کلید خصوصی تشکیل می گردد . کلید عمومی ، همانند شماره حساب بانکی می باشد .

جهت دریافت بیت کوین ، می بایست کلید عمومی خود را برای شخص مورد نظر بفرستید . این کلید عمومی همان آدرس کیف پول بیت کوین شما می باشد . کلید خصوصی همانند رمز کارت بانکی شما کار می کند ، پس هرگز نباید آن را در اختیار کسی قرار دهید .

با آدرس کیف پول بیت کوین ، که منظور همان کلید عمومی می باشد ، شما می توانید از هر شخصی بیت کوین دریافت نمایید . باید بیان کرد که هر آدرس ، خاص هر شخص است . حال سوال اینجاست که به چه صورت می توانیم یک آدرس بیت کوین داشته باشیم ؟

شما می توانید یک کیف پول بیت کوین دانلود کنید و یا اقدام به باز کردن حساب در یک صرافی ارزهای دیجیتال معتبر نمایید . هنگامی که آدرس بیت کوین را داشته باشید ، قادرید بیت کوین ارسال و دریافت نمایید .

سیستم تغییر آدرس بیت کوین به چه صورت است ؟

برای انتقال بیت کوین دو روش وجود دارد : یکی انتقال کامل دارایی ها و دیگری انتقال بخشی از آن .

قبل از توضیح این دو روش باید مقدمه ای بیان گردد . در شبکه ی بیت کوین ، هر گاه که بیت کوینی برای شما ارسال می شود ، کیف پول شما به طور خودکار آدرسی جدید برای آن مبلغ بیت کوین به وجود می آورد .

روش اول

برای درک بهتر این روش ، یعنی انتقال کامل دارایی ها ، مثالی می آوریم . افراد A و B و C برای شما به ترتیب ۱ بیت کوین ، ۲ بیت کوین و ۳ بیت کوین می فرستند .

شما در مجموع مالک ۶ بیت کوین می باشید اما در سه آدرس کیف پول جداگانه ، که از طریق کلید خصوصی خود قادرید به آنها دسترسی داشته باشید . حال اگر تصمیم داشته باشید همه ی ۶ بیت کوین خود را برای فرد D ارسال نمایید. ، از هر سه آدرس کیف پول خود ، بیت کوین ها منتقل می شوند که جمعا برابر است با ۶ بیت کوین .

روش دوم

سیستم تغییر آدرس در روش دوم یعنی سناریوی انتقال بخشی از دارایی ها ، رخ می دهد .

تصور کنید فرد A برای شما ۵ بیت کوین می فرستد . این ۵ بیت کوین در آدرس کیف پول شما ذخیره می شوند . حال می خواهید ۴ بیت کوین برای فرد B ارسال کنید . سیستم شبکه بیت کوین ، همه ی ۵ بیت کوین را  برای B ارسال می کند و ۱ بیت کوین اضافه را مجددا از کیف پول B برای شما می فرستد . مانند این است که فرد B پول شما رو خورد کرده و باقیمانده را پس می دهد . اینجاست که تغییر آدرس اتفاق می افتد . بدان معنا که ۱ بیت کوین باقیمانده به جای آنکه به آدرس قبلی شما فرستاده شود ، در آدرس جدید قرار می گیرد .

سوالی که مطرح می گردد این است که چرا آن ۱ بیت کوین باقیمانده به آدرس های قبلی فرستاده نمی شوند ؟

پاسخ این است که در شبکه بلاک چین بیت کوین ، همه ی نقل وانتقالات قابل مشاهده است . به همین خاطر برای بالا بردن امنیت شبکه ، آدرس جدید ایجاد می گردد .

چرا همه ی بیت کوین ها ارسال می شوند و بعد باقی مانده برگردانده می شود ؟

به سه دلیل این اتفاق رخ می دهد :

  • اول : جلوگیری از ارسال مجدد بیت کوین . تصور کنید شبکه مشکل پیدا کرده و درخواست ارسال بیت کوین شما را مجددا اجرا نماید . به این دلیل که در تراکنش اول ، همه ی بیت کوین های شما خارج شده اند ، دیگر امکان انتقال مجدد بیت کوین وجود ندارد .
  • دوم : جلوگیری از جعل تراکنش . خوب است بدانید ۱ بیت کوین باقیمانده ، درون شبکه سیستم از میان رفته و به همان اندازه ، بیت کوین جدید به وجود می آید . بدین ترتیب امکان جعل بیت کوین های دیگر وجود ندارد
  • سوم : اطمینان از اینکه به همان اندازه بیت کوین از میان رفته ، بیت کوین جدید ایجاد می گردد .

Check Also

۱۰ توصیه وارن بافت برای جوانانی که می‌خواهند ثروتمند شوند!

۱۰ توصیه وارن بافت برای جوانانی که می‌خواهند ثروتمند شوند!

احتمالا وارن بافت ثروتمند‌ترین سرمایه گذاری است که تا به حال زیسته است، او در سال ۱۹۶۰ …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × دو =