توصیه هایی برای بازنشسته شدن همانند ثروتمندان

ثروتمندان می‌دانند به چه صورت ثروت‌ خود را افزایش دهند . به عنوان یک سرمایه‌گذار عادی که تلاش می‌کند یک بازنشستگی راحت و آسوده برای خود فراهم کند ، شما سعی می کنید از ثروتمندترین سرمایه‌گذاران چه چیزی یاد بگیرید ؟ این مقاله به همین امر اختصاص داده شده است .

روش هایی که ثروتمندان با کمک آن ثروت خود زیاد می‌کنند به شرح زیر است :

۱. پس‌انداز بیش از میانگین جامعه

ثروتمندان به جای اینکه بیشتر هزینه کنند‌ ، تمایل دارند تا میزان بیشتری از پول‌ خود را ذخیره نمایند . مطابق تحقیقات صورت گرفته ، ثروتمندانی که جزو ۱ درصد جامعه می باشند ، حدودا ۴۰٪ از حقوق و درآمد خود را پس‌انداز می‌کنند ، این در حالیست که افراد میان ۱ درصد تا ۱۰ درصد ثروتمند جامعه تنها ۱۲ درصد از درآمد خود را برای پس‌انداز در نظر می گیرند . یک توصیه کلی این است که حداقل بین ۱۰ تا ۱۵ درصد از درآمد خودتان برای اینکه سطح زندگی کنونی خود را در هنگام بازنشستگی نیز حفظ شود ، پس‌انداز کنید .

۲. زندگی با صرفه‌جویی

تعداد زیادی از ثروتمندان با خودروهای مدل پایین رفت و آمد می‌کنند و پول‌شان را محتاطانه خرج می کنند . وارن بافت معروف در همان خانه‌ای سکونت دارد که ۵۰ سال قبل آن را خریده است . به جای آنکه هر وقت پیشرفت کرده اید ، خانه یا خودروی خود را عوض نمایید ، مخارج زندگی‌ خود را در همان سطح نگهدارید .

یک متخصص مسائل مالی بیان می دارد : من با افراد زیادی حرفه خودم آشنایی دارم که بسیار پایین‌تر از سطح درآمدشان زندگی می‌کنند . چه شما ثروتمند باشید یا نباشید ، اگر زیر سطح درآمد‌ خود زندگی کنید ، می توانید میزان پول مناسبی برای داشتن بازنشستگی که می خواهید پس‌انداز کنید .

۳. تنوع در دارایی‌ها

در حالیکه تعداد زیادی از مدیران اجرایی در شرکت‌هایی که در آن کار می‌کنند ، سهام دارند . ثروتمندان تمایل دارند تا دارایی های متنوعی داشته باشند . تخصیص مناسب دارایی‌ها به شما اجازه می‌دهد در برابر بالا و پایین‌های بازار مقاومت نمایید .

اقتصاددان برنده جایزه نوبل همواره می گفت ، تنوع سازی دوست شما می باشد . در صورتی که به درستی انجام گردد ، شما می‌توانید ریسک پرتفوی خود را کم کنید . در حالیکه قابلیت سود بالای پرتفوی خود را از دست نمی دهند . تقریبا تمامی سرمایه گذاران باید مطابق مقدار ریسکی که می‌توانند تحمل کنند ، ارزهای دیجیتال را با تنوع کافی خریداری و نگهداری نمایند .

۴. داشتن چندین منبع درآمد

فقط روی درآمد شغل ثابت‌ خود تمرکز نکنید . افراد ثروتمند اغلب از روش های گوناگون (نظیر خرید و اجاره دادن املاک و یا یک کسب‌وکار جانبی) درآمد کسب می کنند ‌. کسب درآمد بیشتر این‌ توانایی را به شما می دهد تا سریعتر یک منبع درآمد دیگر را برای خود به وجود آورید .

۵. نگهداری ارزها برای طولانی مدت

میلیاردرها به این درک رسیده اند که سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال ، باید در بازه طولانی مدت صورت گیرد . آنها همچنین زمانی که بازار به سمت پایین می‌آیند خونسرد هستند و احساسی تصمیم نمی گیرند .

۶. پس‌انداز خودکار پول

ثروتمندان دوست دارند تا راه های “سرمایه‌گذاری و نگهداری کردن” را جلوی روی خود داشته باشند . آنها به طور خودکار ، پول را به حساب بازنشستگی خود منتقل می کنند تا دیگر احتیاجی به یادآوری یا توجیه نداشته باشند .

۷. زود آغازکردن

هنگامی که صحبت از پس‌انداز برای جمع آوری ثروت و بازنشستگی می‌شود ، زمان مهمترین عامل می باشد . ثروتمندان می‌دانند که هرچه زودتر باید برای به وجود آوردن ثروت ، پس‌انداز خود را شروع کنند . اقدام به پس‌انداز زودهنگام پول ، دو ویژگی برای شما به همراه دارد . اولا یک عادت خوب برای پس‌انداز در طول زندگی به شما می‌آموزد و دوما، سود مرکب به شما اجازه می‌دهد تا پول و سرمایه‌تان را در طول زمان بسیار بیشتر و بصورت تصاعدی رشد دهید . در حالیکه اگه دیرتر آغاز کنید ، در انتها ثروت کمتری نصیب شما خواهد شد .

۸. تسویه کردن فوری بدهی

به دلیل اینکه ثروتمندان با صرفه‌جویی زندگی می‌کنند و اغلب برای هزینه کردن از کسی قرض نمی‌گیرند ، بدهی زیادی ندارد (یا اگر دارند به دلیل صرفه‌جویی ، آنرا تسویه می‌کنند) در حالی که افراد سطح مالی پایین و متوسط ، همیشه بدهکار هستند .
بدهی نداشتن به ثروتمندان این امکان را می‌دهند که خودروشان را نقد خریداری کنند ، وام‌هایشان را به موقع بدهند و از کارمزد و سودهایی که به دلیل تاخیر در پرداخت بدهی به وجود می‌آید به دور باشند . به طور کلی ثروتمندان تمایلی ندارند تا برای مخارج شخصی‌شان به وام یا قرض متکی باشند .

نتیجه‌گیری

تمامی این توصیه‌ها هنگامی خوب عمل می کند که شما قبلا ثروتی را در اختیار داشته باشید . زندگی بدون قرض و با داشتن حساب بانکی با موجودی بالا بسیار راحت است و برای کسانی که درآمدشان میزانی است که تنها می‌توانند مخارج‌ خود را تامین کنند خیلی آسان نیست که ۴۰ درصد از درآمد را پس‌انداز کنند . اما این مسئله بدان معنی نیست که توصیه‌های ذکر شده در این مقاله برای افرادی که ثروتمند نیستند عملی نمی باشد ، بیشتر این توصیه‌ها می‌تواند به طور مستقیم روی زندگی شما تاثیرگذار باشد . به احتمال قوی ، تعداد زیادی از سرمایه گذاران ثروتمند خیلی قبلتر از اینکه اولین ۱ میلیارد تومان خود را کسب کنند ، این ایده‌ها را در زندگی‌شان اجرایی کرده اند .

Check Also

نکات مهمی که می تواند به شما کمک کند در دهه ۳۰ سالگی تبدیل به میلیاردر شوید !

برای میلیاردر شدن احتیاجی نیست که “مارک زوکربرگ” بعدی یا مدیر اجرایی جدید اپل باشید …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 − پنج =