عرضه ارز دیجیتال تلگرام به تعویق افتاد؛ تلگرام خطاب به سرمایه‌گذاران: پول‌تان را به ما قرض بدهید!

 

با از دست رفتن ضرب‌الاجل تلگرام برای راه‌اندازی بلاک چین TON تا ۳۰ آوریل (۱۱ فروردین)، تلگرام در مقابل سرمایه‌گذاران دو گزینه قرار داده است: بازپرداخت فوری ۷۲ درصدی یا بازپرداخت ۱۱۰ درصدی در ۱۲ ماه دیگر.

به گزارش کوین تلگراف، به نظر می‌رسد پیام‌رسان تلگرام حکم دادگاه ایالات متحده را مبنی بر این‌که این شرکت تا زمان حل اختلافات نمی‌تواند توکن‌های گرام یا شبکه باز تلگرام (TON) را عرضه کند، پذیرفته است.

طبق توافق تلگرام با سرمایه‌گذاران، قرار بود که بلاک چین تلگرام تا ۳۰ آوریل (۱۱ فروردین) راه‌اندازی شود و حالا با تمام شدن این مهلت، سرمایه‌گذاران می‌توانند درخواست بازپرداخت کنند.

با این حال، در حالی که سرمایه‌گذاران می‌توانند ۷۲ درصد وجوه خود را بلافاصله دریافت کنند، تلگرام به آن‌ها پیشنهاد می‌کند که اگر تا ۳۰ آوریل ۲۰۲۱ صبر کنند، ۱۱۰ درصد بازپرداخت خواهد شد. این یعنی سرمایه‌گذاران ۱۰ درصد مازاد بر سرمایه اولیه خود دریافت می‌کنند. سرمایه‌گذارانی که پیشنهاد تلگرام را بپذیرند، در آینده قادر به نقد کردن سرمایه خود به صورت دارایی‌های دیجیتال هم خواهند بود.

عرضه ارز دیجیتال تلگرام به تعویق افتاد
پاول دورف، بنیان‌گذار تلگرام

تلگرام طی نامه‌ای به تاریخ ۳۰ آوریل اعلام کرد که به علت تصمیم اخیر دادگاه ناحیه‌ای ایالات متحده، واحدهای گرام را در ۳۰ آوریل صادر نخواهد کرد.

در حالی که تلگرام به قول خود مبنی بر بازپرداخت ۷۲ سنت به ازای هر دلار پایبند است، این شرکت گزینه دومی را پیش روی سرمایه‌گذاران قرار داده است. سرمایه‌گذاران می‌توانند سرمایه خود را برای ۱۲ ماه به این پلتفرم «قرض» بدهند و در تاریخ ۳۰ آوریل ۲۰۲۱، ۱۱۰ سنت به ازای هر دلار دریافت کنند. در این نامه آمده است:

به نشانِ تشکر از اعتماد شما به TON، ما یک گزینه جایگزین را به شما پیشنهاد می‌دهیم تا ۱۱۰ درصد از سرمایه اولیه خود را در ۳۰ آوریل ۲۰۲۱ دریافت کنید. این رقم ۵۳ درصد بالاتر از میزان پایان قرارداد است.

در ادامهٔ این سند نوشته شده است:

جزئیات بیشتر از این گزینه، شامل یک توافقنامه وام‌دهی، خیلی زود به متقاضیان ارائه خواهد شد.

تلگرام با اشاره به این‌که به سرمایه‌گذاران گزینه دریافت گرام‌ها یا دیگر ارزهای دیجیتال ارائه می‌شود، اعلام کرد که به متقاعد کردن قانون‌گذاران درباره TON و توکن‌های آن ادامه خواهد داد:

خریدارانی که با قرض دادن سرمایه خود موافق هستند، یک گزینه بیشتر خواهند داشت که به جای پول خود، طبق شرایط موجود در توافقنامه اصلیِ خرید، گرام یا ارز دیجیتال دیگری دریافت کنند.

از سرمایه‌گذاران خواسته شده است که تصمیم خود را تا پایان این هفته بگیرند.

Check Also

تکلیف تجهیزات استخراج ارزهای دیجیتال موجود در کشور مشخص شد

هیئت وزیران تکلیف تجهیزات استخراج موجود در کشور را مشخص کرد. این دستگاه‌ها به‌عنوان کالای …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × 5 =