خرید ملک با بیتکوین در ترکیه

شرکت املاک و مستغلات آنتالیا هومز (Antalya Homes) ترکیه اعلام کرد که اکنون مشتریان این شرکت می توانند هزینه مربوط به املاک موجود در فهرست ارائه شده روی پلتفرم این شرکت را با بیتکوین (BTC) پرداخت نمایند.

آنتالیا هومز روی پانزدهم ژوئن (۲۶ خرداد) طی بیانیه ای ادعا نمود که از زمانی که از بیتکوین برای پرداخت های خود در ترکیه استفاده می کند، بالاترین نرخ فروش املاک و مستغلات در ترکیه را به ثبت رسانده است.

طبق اظهارات این شرکت، همه گیری ویروس کرونا صنعت املاک و مستغلات را وادار به نوآوری کرده است. به بیان دقیق تر، آنتالیا هومز با ارائه تورهای مجازی خانگی و پشتیبانی از بیتکوین در وب سایت خود، نسبت به شرایط ایجادشده واکنش نشان داده است. رئیس شرکت بایرام تکچه توضیح داد:

وی گفت: “برای فروش ویلایی در آنتالیا، تصاویری از خانه را با کمک یک پهپاد ضبط کردیم و همراه با خریدار به صورت آنلاین از آن مکان دیدن نمودیم. سپس در یک جلسه آنلاین، خریدار و فروشنده را روبروی هم قرار دادیم و مذاکرات نهایی انجام گرفت. آنتالیا هومز پرداخت های مربوط به واسطه گری خود را با بیتکوین انجام داد. این فروش، به ارزش۱.۲۵ میلیون دلار، از بالاترین ارزش فروش ملک در ترکیه برخوردار است که تاکنون با بیت کوین انجام شده است. “

در وب سایت Antalya Homes، بخش اختصاصی “پرداخت با بیت کوین” را مشاهده می کنید که در آن اشاره شده است که این شرکت از پرداخت های XRP ، Bitcoin Cash (BCH) ، Litecoin (LTC) ، Bitcoin Gold (BTG) ، Tether (USDT) ، Stellar (XLM) و اتر (ETH) نیز پشتیبانی می کند.

استفاده از ارزهای رمزپایه در بازار معاملات املاک

هزینه های زیادی که در سرویس های مالی سنتی بر معاملات بزرگ تحمیل میشود، باعث شده است این پرداخت ها به کیس مناسبی برای کاربرد ارزهای رمزپایه تبدیل شوند. برای مثال، بن شائول (Ben Shoaul)، سرمایه گذار بازار املاک، یک آپارتمان در منطقه Upper East Side منهتن را به قیمت ۱۵.۳ میلیون دلار به فروش رساند، اما با بیت کوین!

در اکتبر سال ۲۰۱۹ ، یک کلیسای ۱۵۰ ساله انگلیسی نیز با قیمت ۱.۵ میلیون دلار بیت کوین برای فروش به بازار عرضه شد.

Check Also

تکلیف تجهیزات استخراج ارزهای دیجیتال موجود در کشور مشخص شد

هیئت وزیران تکلیف تجهیزات استخراج موجود در کشور را مشخص کرد. این دستگاه‌ها به‌عنوان کالای …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 − 8 =