اتفاقی نادر در تراکنش های اتریوم؛ انتقال ۰.۵۵ اتر با پرداخت ۲.۵ میلیون دلار کارمزد!

امروز یک اتفاق نادر در جامعه ارزهای دیجیتال افتاد که سرو صدای زیادی در جامعه کریپتو برپا کرد. یک تراکنش با تعداد اتر بسیار کم، کارمزد بسیار زیاد و سنگینی به ماینرهای شبکه اتریوم اهدا کرد. در واقع مقدار سرمایه ارسال شده بسیار کمتر از مقدار کارمزدی است که برای این تراکنش در نظر گرفته شده است.

گلس نود (Glassnode)، شرکت تحلیل و رصدکننده درون زنجیره توییت کرد:

کارمزد اتریوم طی یک ساعت به ۲,۶۳۱,۱۲۷ دلار افزایش یافت. این مقدار کارمزد تاکنون بیشترین کارمزد بوده است. این افزایش کارمزد به دلیل یک تراکنش بود که برای ارسال ۰.۵۵ اتر، ۲.۵ میلیون دلار کارمزد پرداخت کرده است.

کارمزدها با تغییر قیمت گس پیشنهادی به ماینرها، تغییر می‌کند. ظاهراً، این کاربر قیمت گس را بر روی ۵۰۰ میلیون Gwei تعیین کرده بود. بیشترین اختلاف قیمت در چند ماه گذشته ۵۰ هزار Gwei بوده است. در واقع این کاربر مقدار Gwei را زیاد پرداخت کرده است. در تراکنش های اتریوم اگر مقدار گس را زیاد وارد کنید ماینر آن را بر می گرداند اما اگر مقدار Gwei زیاد باشد به ماینر می رسد.

فارغ از این موضوع، میانگین کارمزد تراکنش ها در شبکه اتریوم از ماه می در حال افزایش بوده است. میانگین کارمزد انتقال اتر که کمتر از ۰.۲ دلار بود، اکنون به ۰.۴ الی ۰.۶ دلار رسیده است. در واقع کارمزد تراکنش های اتریوم در حال حاضر از کارمزد شبکه بیت کوین نیز بیشتر است و این موضوع تبدیل به یکی از بحث های داغ شبکه اتریوم شده است. این کاربر احتمالا میزان کارمزد را بیشتر تعیین کرده بود تا تراکنش سریعتر انجام شود و چند صفر بیشتر به اشتباه اضافه کرده است. از کجا معلوم؟

به روزرسانی اتریوم ۲.۰

روز گذشته، تیم توسعه دهنده، شبکه آزمایشی جدیدی به منظور نزدیک تر شدن به عرضه فاز صفر عرضه کرد. پرستون ون لون (Preston Van Loon) در این خصوص توییت کرد:

درخواست برای نسخه ۰.۱۲.۱ فاز صفر اتریوم ۲.۰ منجر به عرضه Prysm شده است (این تیکه رو مطمئن نیستم). اکنون توپاز را معرفی و شبکه آزمایشی بعدی به اسم Onyx را عرضه می‌کنیم. وی در ادامه افزود این شبکه آزمایشی چند کلاینتی رسمی نیست اما آماده پذیرش چند کلاینت است. هر کلاینت می‌تواند به نسخه ۰.۱۲ بپیوندد.

در ماه فوریه، ویتالیک به رسانه ها گفت من زمانبندی برای عرضه گواه اثبات سهام نامشخص است. وی فقط گفت:

بهینه سازی بسیار زیادی در فاز صفر در حال انجام است که در ماه های آتی نیز ادامه خواهد یافت.

Check Also

تکلیف تجهیزات استخراج ارزهای دیجیتال موجود در کشور مشخص شد

هیئت وزیران تکلیف تجهیزات استخراج موجود در کشور را مشخص کرد. این دستگاه‌ها به‌عنوان کالای …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 3 =