نظر ویتالیک بوترین در مورد کارمزد عجیب تراکنش‌های اخیر

vitalik-buterin-comments-on-strange-transaction-fees

ویتالیک بوترین خالق اتریوم می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌گوید کارمزدهای بالای تراکنش‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های اخیر می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌تواند نوعی باج‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌خواهی باشد. اخیراً تراکنش‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های متعدد، میلیونها دلار هزینه را متحمل شبکه اتریوم کرده و خالق آن، ویتالیک بوترین معتقد است این می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌تواند شکلی از باج خواهی باشد. بوترین در توئیتی در ۱۲ ژوئن گفت: «بنابراین ممکن است هزینه تراکنش میلیون دلاری نوعی باج خواهی شود»

چه اتفاقی رخ داد

بوترین با ارائه نظریه خود در خصوص این شرایط توضیح داد:

هکرهایی که دسترسی جزیی به برخی صرافی‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ها دارند، نمی‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌توانند مبالغ را برداشت کنند و تنها قادرند تراکنش‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌هایی بدون اثر با هرگونه هزینه گس (Gas) ارسال کنند. بنابراین آنها در صورت برآورده نشدن خواسته‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌هایشان تهدید به نابودی تمام وجوه از طریق افزایش هزینه تراکنش میکنند.

تراکنش‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های متعدد هزینه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های شبکه را بطور مزاعف افزایش داده است

طی چند روز گذشته، شخصی حدود ۱۳۰ دلار اتریوم (ETH) را از طریق قیمت‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌گذاری زمان ازدحام شبکه، با پرداخت ۲.۶ میلیون دلار ارسال کرد. اندکی پس از آن انتقال دیگری به مبلغ ۸۶ هزار دلار اتریوم دقیقاً با همان هزینه تراکنش انجام شد. در توئیت دوم، بوترین یک توضیح احتمالی دیگر را هم را ذکر کرد. وی گفت:

موقعیت‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های مشابه می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌تواند در بازی‌های «scorched earth»، از جمله Moeser-Eyal-Sirer’ vaults هم اتفاق بیفتد

بوترین همچنین به «سناریوهایی که هکرها تنها می توانند دارایی را کاهش دهند اما قادر به سرقت آنها نیستند، اشاره کرد.»

Check Also

تکلیف تجهیزات استخراج ارزهای دیجیتال موجود در کشور مشخص شد

هیئت وزیران تکلیف تجهیزات استخراج موجود در کشور را مشخص کرد. این دستگاه‌ها به‌عنوان کالای …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 + سه =