تتر کوین چیست ؟

تتر کوین(Tether coin) یک ارز دیجیتال بر بستر بلاک چین است که ارزش هر کوین آن معادل یک دلار آمریکا‌می باشد و کاملا با دلار پشتیبانی می گردد . سکه هایی مثل تتر “استیبل کوین” (stable coin) یا سکه پایدار نامیده می‌ شود . در حالت ایده آل هر کوین تتر بایستی برابر ارزش یک دلار باشد ولی اغلب نوسان اندکی نسبت به دلار دارد .

تتر با هدف ثبات دادن به بازار ارزهای دیجیتال و افزایش نقدشوندگی بازار به وجود آمده و در هنگام ریزش قیمت ارزهای دیجیتال ، با خرید تتر می توان ارزش سرمایه خود را حفظ نمود و از زیان های ناشی از سقوط بازار جلوگیری نمود .

درست است که تتر بر بستر بلاکچین مورد معامله قرار می گیرد ، اما ماهیت آن با بیت کوین و ارزهای غیرمتمرکز متفاوت است و ماهیتی متمرکز دارد که در شرکتی با مدیریت افراد کنترل می گردد .

مزیت تتر در مقایسه با دلار چیست ؟

به علت ثابت بودن قیمت و تغییر آن نسبت به دلار ، ریسک خرید یا نگهداری پول را کاهش می دهد . همچنین به دلیل داشتن کیف پول و بدون واسطه بودن ، می‌تواند برای خرید یا تجارت بسیار زیاد استفاده شود . شما با این توکن‌ها قادرید بدون ریسک نوسانات قیمت که در بیشتر ارزهای دیجیتال مشاهده می‌شود ، خرید و فروش کنید . همچنین به جای نگهداری پول در بانک می توانید از آن برای ذخیره پول استفاده  نمایید . خرید با این توکن‌ها ، مشابه خرید و انجام تراکنشهای بیت کوین می باشد و دیگر احتیاجی به فرآیندهای سنتی نیست .

کیف پول تتر

کیف پول اصلی تتر ، سایت Tether می باشد . در این سایت با یک ثبت نام ساده ، قادرید آدرس کیف پول USDT خود را دریافت نمایید و از صرافی های معتبر توکن مورد نیاز خود را بخرید . به علت تحریم های موجود نام کشور ایران در بخش ثبت نام موجود نیست . بنابراین برای هموطنان عزیز ساکن ایران ، استفاده از این سایت پیشنهاد نمی گردد .

در ایران چگونه می توان روی تتر سرمایه گذاری نمود ؟

در ایران اکسچنج هایی هستند که امکان خرید تتر را ایجاد نمودند ، ولی به علت عمق بازار اندک و حجم پایین معاملات خرید و فروش تتر شما در قیمت مورد نظرتان به آسانی امکان پذیر نخواهد بود .

Check Also

۱۰ توصیه وارن بافت برای جوانانی که می‌خواهند ثروتمند شوند!

۱۰ توصیه وارن بافت برای جوانانی که می‌خواهند ثروتمند شوند!

احتمالا وارن بافت ثروتمند‌ترین سرمایه گذاری است که تا به حال زیسته است، او در سال ۱۹۶۰ …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده − 9 =